Ferie zimowe – „Domek z piernika”

flash Kultura

Dzieci ubrane w swoje fartuszki dzielnie uczestniczyły w warsztatach kulinarnych pt. „Domek z piernika”. Uczestnicy razem z bibliotekarkami i przedstawicielkami zespołów ludowych z terenu gminy Mirów przygotowały konstrukcję domku.

Następnie z ogromną ciekawością i zaangażowaniem brały udział we wszystkich czynnościach związanych z wypiekaniem: formowały masę, wałkowały, wycinały, wypiekały oraz ozdabiały pierniczki. Zajęcia w bibliotekach poprowadziły panie: M. Kępas z Koła Gospodyń Górnianki, M. Tuzimek z Aktywu Kobiet Wiejskich, D. Walas i W. Tomczyk z zespołu Rogowianki, T. Nowak i B. Kobierska z zespołu Mirowianki, J. Zaborska, B. Bilska, W. Walas, D. Walas, T. Dobosz, K. Maciejczak z zespołu Niezapominajki.

Każdy dzień był bardzo ciekawy i upływał w różnych formach zabaw. A były to: czytanie bajek o Jasiu i Małgosi, różne prezentacje multimedialne, kalambury, karaoke, wcielanie się w postacie bajkowe, wykonywanie serc walentynkowych, quizy i lepienie śniegowej księżniczki. Na zakończenie uczestnicy warsztatów obejrzeli fotorelacje z całego tygodnia pracy, przygotowaną przez bibliotekarki.

Pod koniec spotkania bibliotekę odwiedził pan wójt Artur Siwiorek, któremu bardzo podobała się praca wykonana przez dzieci. Pochwalił je, pomógł w odrywaniu pierniczków, aby mogły wziąć je do domu i pochwalić się rodzicom. Na koniec obdarował nasze pociechy słodkim upominkiem. Radości nie było końca, ale czas wypiekania się skończył, a zapach pierniczków na długo będzie unosił się w bibliotece. Środki na zakup produktów pochodziły z Urzędu Gminy. Zapraszamy do biblioteki i życzymy wielu wrażeń podczas ferii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.