home

Nie daj się oszukać…

  • Napisany przez:
  • Skomentuj
  • Pin it

Poszkodowani nie sprawdzili dokładnie oferenta i dali się „podejść” kusząco niskiej cenie oferowanego przez internet towaru.…

Decydując się na zakupy za pośrednictwem portali ogłoszeniowych ponosimy handlowe ryzyko. Nie mamy bowiem stuprocentowej pewności, że nie padniemy ofiarą internetowego oszusta.

Również policjanci z naszego regionu otrzymują coraz więcej zgłoszeń o takich internetowych oszustwach.

Oszukańcze przypadki

W internetowej sieci jest coraz więcej portali, na których można zamieść bezpłatne ogłoszenie o sprzedaży. Niejednokrotnie te portale nie pośredniczą w transakcjach, a umożliwiają jedynie zamieszczenie ogłoszenia. Płatność i warunki odbioru towaru są uzgadniane pomiędzy sprzedającym a kupującym.

Oznacza, to ze w takich przypadkach, kupujący realizuje transakcje wyłącznie na własne ryzyko. Dlatego przy internetowych zakupach należy zachować szczególną ostrożność.

 

 

 Sprawdzajmy wiarygodność

Coraz więcej  z nas robi zakupy w  internecie, korzystając  przy tym z różnego rodzaju portali ogłoszeniowych i aukcyjnych.

 

Niestety, w sieci internetowej też musimy uważać na oszustów. Potwierdzają to również przypadki z naszego terenu.. W poprzednich latach. przy okazji internetowych transakcji oszukali zostali m.in. mieszkańcy Szydłowca oraz z gmin Chlewiska i Orońsko.

 

Policjanci radzą i ostrzegają

Nie dajmy się oszukać, nie kupujmy towarów podejrzanie tanich…

Starajmy się jak najdokładniej sprawdzić naszego sprzedającego, korzystając przy tym z różnych sposobów, jak chociażby poprzez „wrzucenie” do wyszukiwarki internetowej imienia i nazwiska lub jego numeru telefonu kontaktowego.

Postarajmy się także ustalić jak najwięcej informacji o oferowanym towarze i jego aktualnej cenie rynkowej.

Jeżeli już zdecydujemy się na kupno wybranego towaru, to najlepiej wybierzmy formę zapłaty przy jego odbiorze, nie przelewajmy wcześniej pieniędzy na konto oferenta – ostrzegają funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *