Nie daj się oszukać…

flash Paragraf

Decydując się na zakupy za pośrednictwem portali ogłoszeniowych ponosimy handlowe ryzyko. Nie mamy bowiem stuprocentowej pewności, że nie padniemy ofiarą internetowego oszusta.

Również policjanci z naszego regionu otrzymują coraz więcej zgłoszeń o takich internetowych oszustwach.

Oszukańcze przypadki

W internetowej sieci jest coraz więcej portali, na których można zamieść bezpłatne ogłoszenie o sprzedaży. Niejednokrotnie te portale nie pośredniczą w transakcjach, a umożliwiają jedynie zamieszczenie ogłoszenia. Płatność i warunki odbioru towaru są uzgadniane pomiędzy sprzedającym a kupującym.

Oznacza, to ze w takich przypadkach, kupujący realizuje transakcje wyłącznie na własne ryzyko. Dlatego przy internetowych zakupach należy zachować szczególną ostrożność.

 

 

 Sprawdzajmy wiarygodność

Coraz więcej  z nas robi zakupy w  internecie, korzystając  przy tym z różnego rodzaju portali ogłoszeniowych i aukcyjnych.

 

Niestety, w sieci internetowej też musimy uważać na oszustów. Potwierdzają to również przypadki z naszego terenu.. W poprzednich latach. przy okazji internetowych transakcji oszukali zostali m.in. mieszkańcy Szydłowca oraz z gmin Chlewiska i Orońsko.

 

Policjanci radzą i ostrzegają

Nie dajmy się oszukać, nie kupujmy towarów podejrzanie tanich…

Starajmy się jak najdokładniej sprawdzić naszego sprzedającego, korzystając przy tym z różnych sposobów, jak chociażby poprzez „wrzucenie” do wyszukiwarki internetowej imienia i nazwiska lub jego numeru telefonu kontaktowego.

Postarajmy się także ustalić jak najwięcej informacji o oferowanym towarze i jego aktualnej cenie rynkowej.

Jeżeli już zdecydujemy się na kupno wybranego towaru, to najlepiej wybierzmy formę zapłaty przy jego odbiorze, nie przelewajmy wcześniej pieniędzy na konto oferenta – ostrzegają funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.