Quiz i Leonardo da Vinci

flash Oświata

Tematycznym quizem zakończono laboratoryjne warsztaty dla uczniów, chcących wzbogacić swoją szkolną wiedzę z dziedziny chemii i fizyki.

Te nieodpłatne zajęcia laboratoryjne z fizyki i chemii odbywały się w miejscowej podstawówce w ramach „Mazowieckiej Akademii Młodego Odkrywcy”. Ich organizatorem było lokalne Stowarzyszenie Odnowy i Rozwoju Gminy Orońsko, które pozyskało na realizację tego przedsięwzięcia dofinansowanie przez Zarząd Województwa Mazowieckiego.

Poza laboratoryjnymi zajęciami, dzieci były także na edukacyjnej wyciecze w Centrum Nauki Leonardo da Vinci. A w ramach podsumowania, uczestnicy warsztatów zmagali się z quizem, składającym się z 24 pytań testowych.

– Wszyscy doskonale poradzili sobie z quizem uzyskując bardzo dobre wyniki. Dla dwóch najlepszych uczniów, którzy uzyskali wyniki na poziomie  92% i 83% wszystkich punktów stowarzyszenie ufundowało atrakcyjne nagrody rzeczowe. Słodkim upominkiem i książkami zostali również nagrodzeni autorzy najlepszych dzienników laboratoryjnych. Natomiast wszyscy uczestnicy projektu otrzymali pamiątkowy certyfikat młodego odkrywcy – poinformowali przedstawiciele Stowarzyszenia Odnowy i Rozwoju Gminy Orońsko.

(Max.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.