Rowerem przez Szydłowiec

Rozmaitości

Rower to środek transportu coraz częściej wykorzystywany nie tylko podczas weekendowych wycieczek, ale także codziennych podróży do pracy, sklepu czy przyjaciół. Nic więc dziwnego, że władze miast wychodzą naprzeciw potrzebom swoich mieszkańców i dostosowują infrastrukturę do rowerzystów.

W miastach powstają ścieżki rowerowe, w sklepach można kupić niezbędne akcesoria oraz zabawne dodatki do swoich dwóch kółek, a sami mieszkańcy coraz częściej spotykają się, by wspólnie pojeździć, spędzić razem czas czy poznać okolicę. W odpowiedzi na potrzeby rowerzystów wychodzi także Szydłowiec, rowerowa stolica Polski.

W naszym pięknym mieście oraz jego okolicach znajduje się dwanaście szlaków, z czego dziesięć jest nieoznakowanych. To wszystko daje blisko 400 kilometrów rowerowych przyjemności na łonie natury, w otoczeniu drzew i pięknych widoków. Świeże powietrze, sport oraz aktywny odpoczynek to także wspaniała szansa na relaks i regenerację po ciężkim dniu. Warto także zabrać ze sobą przyjaciół, urządzić sobie na trasie piknik i wspaniale spędzić czas. Nie trzeba natomiast zabierać roweru – dla wszystkich mieszkańców i turystów czeka wypożyczalnia, a tam wszystko to czego każdy rowerzysta zapragnie.

Dlaczego warto korzystać z uroków naszych rowerowych tras? Odpowiedź jest bardzo prosta. Zrób to dla zabawy. Przyjemności. Zdrowia. Zabicia czasu. Pod pretekstem spotkania z przyjaciółmi lub ukochanym. Dla smacznego jedzenia podczas pikniku. Albo… no właśnie, a co Ty zrobisz i co skusi cię do tego, by wsiąść na rower i pokonać jedną z tras? Z niecierpliwością czekamy także na Ciebie!

Szydłowiec jest otwarty nie tylko dla naszych mieszkańców, ale także z wielką radością przywita turystów z całego Mazowsza, a nawet Polski. W naszym mieście nie tylko pojeździcie rowerem, ale także obejrzycie zabytki, zwiedzicie piękne okolice oraz weźmiecie udział w atrakcjach oraz wydarzeniach kulturowych czy sportowych. Podczas rowerowego wypadku może być zabawnie, aktywnie i romantycznie. Przejażdżka połączona z pysznym jedzeniem i wspaniałym leniuchowaniem to nie tylko patent na spędzanie czasu, ale także wspaniały pomysł na spędzenie wolnej niedzieli, szczególnie jeśli będzie uhonorowana wyjątkowym i oryginalnym prezentem. Czy może być coś wspanialszego niż wspólnie spędzone urodziny czy rocznicy znajomości? Z pewnością nie, dlatego nie zwlekaj już dłużej i wyrusz w podróż po naszej okolicy – pięknej, tajemniczej i bogatej w atrakcje, których tego lata nie zabraknie.

Rowerem przez Szydłowiec – czekamy także na Ciebie. Do zobaczenia na szlaku! Mamy nadzieję, że miło spędzisz u nas czas i doskonale się zabawisz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *