Ścigali pijanych i odurzonych

flash Paragraf

Oprócz obdarowywania pań kwiatami z okazji ich święta, w miniony czwartek szydłowieccy policjanci tropili również – pijanych i odurzonych narkotykami kierowców.
Już od wczesnych godzin porannych, na drogach naszego powiatu funkcjonariusze z „drogówki” prowadzili wzmożone działania prewencyjno – kontrolne pod nazwą „Alkohol i Narkotyki”.

Zasadniczy cel tych cyklicznych akcji, to „ściganie” kierowców prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu lub  innych środków odurzających.

– Na szczęście efekt tych kontroli świadczy, że wśród kierowców wzrasta świadomość „alkoholowych zagrożeń” i prawnych sankcji za nie…  Albo być może, skuteczne okazały się wcześniejsze informacje o naszych „trzeźwościowych” kontrolach – podkreśla Marek Gawin, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego szydłowieckiej Komendy Powiatowej Policji.

– Nasi policjanci skontrolowali 443 kierowców. Tylko jeden z nich okazał się nietrzeźwy. Kierujący samochodem osobowym mężczyzna, zatrzymany do kontroli na drodze w miejscowości Chustki miał w wydychanym powietrzu około 1promila alkoholu. Nasi funkcjonariusze przeprowadzili również 10 kontroli  kierowców, na zawartość środków odurzających w ich organizmie. Wszystkie dały wynik negatywny, kontrolowani byli trzeźwi – wyjaśnił naczelnik szydłowieckiej „drogówki”.

(Max.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.