Seniorzy świętowali jubileusz

Okolice

Do tego klubu należy ponad 100 osób. Renciści i emeryci, w każdy wtorek spotykają się w szydłowieckim zamku. Niedawno, Klub Seniora działający przy Szydłowieckim Centrum Kultury – Zamek świętował jubileusz 55-lecia.

Uroczyste spotkanie z tej okazji odbyło się w sali bankietowej Zajazdu Świerczek. W jubileuszu uczestniczyli m.in. przedstawiciele władz samorządowych: starosta Włodzimierz Górlicki, burmistrz Artur Ludew, przewodniczący Rady Miejskiej Marek Artur Koniarczyk, a także dyrektorka Szydłowieckiego Centrum Kultury – Zamek Małgorzata Bernatek oraz księża – Adam Radzimirski i Bogusław Mleczkowski.

Jubileuszowe spotkanie zainaugurowały, prezes Stowarzyszenia Klub Seniora Zamek – Barbara Michalskaoraz kierownik Wydziału Kultury i Dziedzictwa SCK – Agnieszka Sobutka – Klepaczewska, które m.in. przedstawiły historię klubu, opowiadając również o jego działaniach w ostatnim czasie. Potem goście przekazali najlepsze życzenia i upominki dla wszystkich seniorów. A po życzeniach przyszedł czas na autorski program artystyczny przygotowany przez członków klubu. Były specjalnie na ten dzień skomponowane piosenki, monologi nie zabrakło również wspominkowego pokazu slajdów z różnych imprez i wyjazdów. Po części oficjalnej przyszedł czas na zabawę z zespołem muzycznym – poinformowali nas organizatorzy workowego, seniorskiego świętowania.

– Wielką wartością Klubu Seniora Zamek są koleżeństwo i przyjaźnie wśród jego członków. To dzięki uczestnictwu w spotkaniach wielu osobom przestaje dokuczać samotność, inni zaś mogą tu odpocząć od domowych spraw powszednich. Przyjaźnie zawarte w klubie mają wielkie znaczenie w życiu codziennym seniorów. To nie tylko miłe, wspólne spędzanie czasu, lecz także wzajemna pomoc w trudnych chwilach – podkreśla Żaneta Sasin z SCK – Zamek.

(Max.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.