Serowe sukcesy Mirosławy Kępas

Okolice

– W Mazowieckim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Radomiu odbył się finał okręgowy II edycji Konkursu Mazowieckich Serów Zagrodowych. Do oceny jury, Zgłoszono 17 serów w dwóch kategoriach: sery zagrodowe z mleka krowiego oraz sery zagrodowe z mleka innych zwierząt – poinformowali inicjatorzy tego przedsięwzięcia.

– Komisja konkursowa, złożona m.in. z przedstawicieli: Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie, Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego wyłoniła po trzech laureatów i przyznała dwa wyróżnienia w każdej z serowych kategorii. Nagrodzonym osobom wręczono wartościowe prezenty. Natomiast pozostali uczestnicy otrzymali drobne upominki oraz dyplomy z podziękowaniem za uczestnictwo w konkursie. Po ogłoszeniu wyników przystąpiono do degustacji wszystkich produktów biorących udział w konkursie. Był czas na wymianę doświadczeń oraz pogłębienie wiedzy w zakresie serowarstwa – poinformowali organizatorzy konkursu w Radomiu.

– W kategorii serów zagrodowych z mleka krowiego I miejsce zajął ser „Ricotta” ” wyprodukowany przez Mirosławę Kępas mieszkankę miejscowości Bieszków Górny. Ser pani Mirosławy będzie walczył o prymat w etapie wojewódzkim, który odbędzie się 7 grudnia w Warszawie, w Departamencie Rolnictwa. Wyróżnienie za „Serek podpuszczkowy wędzony” otrzymało natomiast Koło Gospodyń Wiejskich „Górnianki” z Bieszkowa Górnego – dodali przedstawiciele Urzędu Gminy w Mirowie.

(Max.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.