Serwis samochodowy albo wymiana opon. Czy da się to zrobić na raty?

Rozmaitości

Koszt zakupu samochodu to dopiero początek wydatków związanych z autem. Drogie jest jego utrzymanie – począwszy od regularnego tankowania, a skończywszy na serwisowaniu. Cena naprawy pojazdu może zaskoczyć oraz stanowić poważne obciążenie domowego budżetu. Aby móc sfinansować naprawę, wcale nie musisz zaciągać pożyczki gotówkowej. Poznaj alternatywne rozwiązanie.

Wydatki związane z użytkowaniem pojazdu są tym większe, im starszy samochód posiadasz. Istnieje bowiem duże prawdopodobieństwo, że wieloletni pojazd zacznie szybciej szwankować niż auto kupione w salonie samochodowym. Co więcej, nowy samochód ma ważną gwarancję producenta, w efekcie czego większość napraw dokonywana jest bezpłatnie.

Serwisowanie pojazdu może sporo kosztować

O ile naprawa pojazdu jest zaplanowana, można się do niej finansowo przygotować. Problem pojawia się wówczas, gdy dochodzi do nagłej usterki lub uszkodzenia auta, a serwis samochodowy szkodę wycenia dość wysoko. Wydatek rzędu kilku tysięcy złotych dla większości osób jest poważnym obciążeniem domowego budżetu, dlatego często jedynym rozwiązaniem staje się zaciągnięcie kredytu gotówkowego lub pożyczki.

Wymiana opon tania, ale…

Wymiana opon nie stanowi z reguły dużego obciążenia finansowego, ale… zwykle koniecznością bywa zakup nowego ogumienia. Dotyczy to przede wszystkim samochodów używanych, aczkolwiek i w nowych pojazdach trzeba zwykle dokupić komplet opon zimowych. Ich cena może wahać się w granicach kilku tysięcy złotych. Natomiast sama wymiana opon to koszt rzędu 100-200 zł (wymiana dwa razy w roku).

Koszty serwisowania pojazdu można rozłożyć na raty

Właściciele pojazdów, którym serwis samochodowy wystawił wysoki rachunek za naprawę auta wcale nie muszą decydować się na kredyt gotówkowy. Z myślą o uproszczeniu sposobu rozliczania kosztów serwisowania pojazdu powstają specjalne rozwiązania, np. usługa Comfort Pay dostępna w ofercie Toyota Banku. Pozwala ona na rozłożenie wydatków związanych z naprawą samochodu nawet na 12 niskich rat. Dzięki temu kierowca nie musi poszukiwać źródeł finansowania naprawy pojazdu, a jednocześnie może rozłożyć płatność na dogodne raty – na atrakcyjnych warunkach finansowych.

W ramach usługi Comfort Pay można skorzystać z takich usług jak:

  • naprawa uszkodzeń mechanicznych
  • naprawy blacharsko-lakiernicze
  • przegląd i konserwacja pojazdu
  • zakup i wymiana opon
  • zakup i montaż akcesoriów samochodowych.

Usługa Comfort Pay przynosi znacznie więcej korzyści niż tylko możliwość odciążenia domowego budżetu. Pozwala na odroczenie płatności nawet o 30 dni przy naprawie auta „od ręki”. Zapewnia przy tym większą swobodę w dysponowaniu własnymi środkami, np. nie trzeba korzystać ze środków ulokowanych na lokatach czy koncie oszczędnościowym itp.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.