Sezon pożarów suchych traw…

flash Gorące tematy Szydłowiec

Ogniowe zdarzenia z minionego weekendu, potwierdzają rozpoczęcie przedwiosennego sezonu – płonących suchych traw, na rolniczych nieużytkach na terenie naszego powiatu.
  Tę coroczną plagę „zainaugurował” pożar suchych traw w Mirowie Nowym. W poprzedni poniedziałek około godz. 21 płonęły trawy na obszarze ponad 1,2 ha. Gasiły je trzy strażackie jednostki, przypuszczalną przyczyną pożaru było najprawdopodobniej umyślne podpalenie. W poprzedni wtorek, około godz. 15 doszło do podobnego pożaru w Mirowie, z którym uporali się druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mirowie i Rogowie.

W minioną sobotę suche trawy płonęły w Chlewiskach. Ten wieczorny pożar (około godz.  19.30) gasili strażacy z miejscowej OSP.  Natomiast w niedzielę strażacy z naszego powiatu zmagali się z czterema podobnymi pożarami.

Pierwszy z nich wybuchł niemalże w samo południe w Krogulczy Suchej. Trawiasty pożar gasili strażacy z szydłowieckiej JRG i OSP Orońsko. Tuż przed godziną 13 ogień strawił wyschnięte nieużytki w miejscowości Wysoka. W tym przypadku paliły się trawy na obszarze ponad 20 arów. Poza strażakami z zawodowej PSP, w gaśniczej akcji uczestniczyli również druhowie z OSP Wysoka. Do podobnych dwóch zdarzeń doszło także w Budkach.Oba te pożary gasiły zastępy z JRG oraz OSP Budki i Chlewiska.

(Max.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.