Skontrolowano 241 trzeźwych kierowców

Paragraf

Miniony weekend był czasem andrzejkowych zbaw. Dlatego w minioną sobotę, na terenie całego powiatu, szydłowieccy policjanci przeprowadzali działania prewencyjno-kontrolne pod nazwą „Alkohol i narkotyki”. Uczestniczyli w nich funkcjonariusze z wydziałów – prewencji i ruchu drogowego.

– Ostatnia sobota listopada, to tradycyjnie czas zabaw, dyskotek i imprez związanych z tzw. „andrzejkami”. Nasze patrole drogowe rozmieszczone były na terenie całego powiatu. Podczas tych kontroli policjanci wykorzystywali urządzenia do szybkich testów na obecność alkoholu w organizmie oraz testery narkotykowe. Zasadniczym celem tych wzmożonych działań prewencyjno–kontrolnych było przeprowadzenie badań jak największej liczby kierujących pojazdami, a tym samym ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierowców znajdujących się pod działaniem alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu – poinformowała st. sierż. Marlena Skórkiewicz, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu.

– Nasi policjanci skontrolowali aż 241 kierowców, sprawdzając czy nie pili alkoholu. Wszyscy z nich byli trzeźwi. Negatywny wynik dały również badania narkotesterem. W organizmach 5 skontrolowanych kierowców, nie stwierdzono obecności środków odurzających – wyjaśniła policyjna rzeczniczka.

(Max.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.