Śmierć czyha na kolejowych przejazdach

flash Gorące tematy Paragraf

To już drugi raz, w krótkim czasie szydłowieccy policjanci przeprowadzili kontrolno-prewencyjną akcję w rejonie kolejowych przejazdów.
Większość z nich, w naszym regionie, to przejazdy niestrzeżone, bez zamykanych szlabanów. Dlatego, tak bardzo ważne jest przy przejazdach przez kolejowe trakty, zachowanie rozsądku i szczególnej ostrożności…

Hasłem tych systematycznych działań jest ostrzegawcze zawołanie – „Zatrzymaj się i żyj”. I tak było również w minioną środę.

Chodzi o uświadomienie, czy też jedynie o przypomnienie, zagrożeń związanych z nieprawidłowymi zachowaniami kierowców i pieszych przy przejeździe czy przechodzeniu przez torowiska. A także o przypomnienie przepisów, obowiązujących w rejonie niestrzeżonych, kolejowych przejazdów – warto zatrzymać się na chwilę, aby się upewnić się czy nie nadjeżdża pociąg.

– Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP, wspólnie ze Strażą Ochrony Kolei przeprowadzili działania ukierunkowane na podniesienie bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych. Dla kierowców wszystkich pojazdów, zachowanie szczególnej ostrożności podczas dojeżdżania do tego typu miejsc jest niezwykle ważne. Chodzi przecież o ich życie i życie przewożonych pasażerów – podkreśla st. sierż. Marlena Skórkiewicz, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji.

Podczas ubiegłotygodniowej akcji policjanci oraz funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei przypominali kierującym i pieszym zasady bezpiecznego poruszania się na przejazdach kolejowych, czy przechodzenia przez torowiska, przekazywali im również ulotki informacyjne i drobne upominki.

(Max.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.