Strażacy uratowali 88-letnią kobietę

0
11

Choć materialne straty spowodowane tym nocnym pożarem są dość znaczne, na szczęście – dzięki szybkiej strażackiej interwencji udało się uniknąć tragedii…

W nocy z soboty na niedzielę (7 stycznia) o godz. 1.57 do strażackiej komendy dotarło zgłoszenie o pożarze domu w Rogowie (gm. Mirów).

Ogarnięty ogniem mieszkalny budynek uległ zniszczeniu. Płomienie uszkodziły nie tylko jego dachową konstrukcję (spłonęła m.in. więźba). Spowodowane niedzielnym pożarem straty, wstępnie oszacowano na ok. 30 tys. złotych.

– Przez wybite okno, z płonącego domu ewakuowano starszą kobietę, która była lekko podtruta (gazami pożarowymi, m.in. dwutlenkiem węgla) ale przytomna. 88-latkę, strażacy ratownicy przekazali ekipie pogotowia ratunkowego, która odwiozła poszkodowaną do szpitala – poinformowano TYGODNIK w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szydłowcu.

W gaśniczej akcji, która trwała ponad 2 godziny uczestniczyli strażacy z szydłowieckiej JRG oraz OSP Rogów, Mirów, Bieszków Górny i Wola Korzeniowa, łącznie 28 osób. Przyczyny pożaru dotychczas jeszcze nie ustalono.

(Max.)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.