Strzeżenie niestrzeżonych kąpielisk

flash Gorące tematy Szydłowiec

Choć za korzystanie z pływackich atrakcji, na niestrzeżonych kąpieliskach, policja może ukarać mandatem, dotychczas nie było – ani jednego, takiego przypadku. Czytelnicy, którzy interweniowali w naszej redakcji, uważają ponadto, że „mundurowe” patrole powinny częściej kontrolować takie dzikie kąpieliska.

Corocznie, przed każdym letnim sezonem, szydłowieccy policjanci przestrzegają ryzykantów, przed korzystaniem z tych dzikich kąpielisk. A takich, poza  strzeżonym przez ratowników, zalewem w Jastrzębiu, Mexicaną w Chlewiskach i niebawem w Szydłowcu, w naszym powiecie jest sporo…

– W słoneczne dni widać, że te ostrzeżenia zupełnie, nie działają. W wodnych zbiornikach, powstałych w nieckach żwirowni i skalnych wyrobisk, czy też w dawnych kopalniach piaskowca, nie tylko w okolicach Szydłowca, spotkać można wielu ryzykantów, ale odstraszających od korzystania z tych niebezpiecznych atrakcji „mundurowych” patroli jakoś nie widać… –  narzekała czytelniczka, która w tej sprawie interweniowała w naszej redakcji. – A przecież zwłaszcza dla dziec,i nierzadko odwiedzających te „skalne oczka wodne” bez opieki dorosłych, to wielkie niebezpieczeństwo – przestrzegała zbulwersowana pani X.

– Zdajemy sobie sprawę, że takich nierozsądnych ryzykantów wciąż nie brakuje… Przestrzegamy przed korzystaniem z tych niebezpiecznych kąpielisk, zwłaszcza dzieci. O tych wodnych zagrożeniach, nasi funkcjonariusze przypominają uczniom, na profilaktycznych spotkaniach, organizowanych w szkołach na terenie naszego powiatu przed letnimi wakacjami – podkreślała, Marlena Skórkiewicz, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu. – Podobnie jak w latach ubiegłych, policyjne patrole kontrolować będą dzikie kąpieliska, na naszym terenie. Zwłaszcza te najczęściej odwiedzane zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. W przypadku, gdy nasi policjanci natrafią na tych niebezpiecznych akwenach, na kąpiących się małoletnich i będących bez opieki dorosłych, dzieci te będą przez policjantów odwożone do swoich rodziców… –  zapowiadano przed rozpoczęciem tegorocznego, kąpieliskowego sezonu.

W rozmowie z naszą redakcją st. sierż. Marlena Skórkiewicz ostrzegała ponadto, że  – kąpanie się lub pływanie w zbiornikach, w których obowiązuje zakaz kąpieli, to wykroczenie. Zagrożone jest ono mandatem w wysokości 250 złotych.

 

(Max.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.