Swego nie znacie?…

Gorące tematy Szydłowiec

Umacnianie lokalnego patriotyzmu, poprzez „przybliżanie” miejscowej historii, to zasadnicze cele edukacyjno-promocyjnego przedsięwzięcia zainicjowanego przez Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek.

Inicjatywa ta kierowana jest przede wszystkim do nauczycieli i uczniów szkół podstawowych i średnich, a także przedszkolaków. W ramach przedsięwzięcia pod nazwą „Historia naszego miasta – Szydłowiec”, jego inicjatorzy zapowiadają m.in. organizowanie dla dzieci i młodzieży lekcji muzealnych oraz kontynuację cyklu ubiegłorocznych popularyzatorsko-edukacyjnych spotkań, przybliżających ich uczestnikom lokalne dzieje…

– Celem projektu jest propagowanie historii naszego miasta oraz jego najbliższych okolic, zaszczepienie w uczestnikach pasji do historii oraz umacnianie patriotyzmu lokalnego. Poza muzealnymi lekcjami w Pracowni Historii Szydłowca, które poprowadzi Tomasz Jakubowski – przewodnik Miejskiej Informacji Turystycznej. Zamierzamy także powrócić, do zainaugurowanych w październiku ubiegłego roku spotkań pod nazwą „Szydłowiec – cudze chwalicie swego nie znacie…” – poinformowali przedstawiciele SCK-Zamek.

SCK zachęca także do współpracy z Pracownią Historii Szydłowca i przekazywanie eksponatów, związanych z historią miasta. Informacje pod tel. (48) 326 20-54.

(Max.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.