Święto Konstytucji 3 maja

flash Gorące tematy

Okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 maja przypomniało m.in. okolicznościowe przedstawienie. Gośćmi uczniów byli lokalni kombatanci. Pod pomnikiem żołnierzy AK zapalono znicze i odmówiono modlitwę.
Oprócz uczniów i nauczycieli, w uroczystej akademia z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja uczestniczyli także zaproszeni goście: prezes Koła Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych Stanisław Pietruszewski, członek nadzwyczajny koła ZK RP i BWP Andrzej Śpilski oraz Proboszcz parafii Wysoka ks. Arkadiusz Bieniek.

– Uczniowie klas V-VII pod kierunkiem nauczycielki historii Haliny Kulikowskiej zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, w którym ukazali sytuację polityczno-gospodarczą naszego kraju pod koniec XVIII wieku. Przypomnieli także sylwetki twórców Konstytucji 3 Maja i podkreślili, jak ważne było to wydarzenie nie tylko dla Polski, ale również dla przyszłej Europy. Dyrektorka szkoły Jolanta Kacprzyk zwróciła uwagę, że 2 maja jest Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i przypomniała o wywieszeniu flag, aby uczcić to święto. Stanisław Pietruszewski wygłosił krótkie przemówienie, w którym mówił o wartościach, takich jak wolność, miłość do ojczyzny oraz szacunek do drugiego człowieka. Kombatanci przekazali Dyplom – Podziękowanie dla PSP im. Tadeusza Kościuszki w Ciepłej za propagowanie idei patriotycznych i opiekę nad miejscem pamięci narodowej. Na zakończenie uroczystości uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście udali się pod Pomnik żołnierzy AK. Tam został odśpiewany hymn, zapalono znicze i odmówiono modlitwę za wszystkich żołnierzy poległych w obronie naszej ojczyzny – poinformowali przedstawiciele Publicznej Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Ciepłej.

(Max.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.