Szachoń – turniejowy zwycięzca

flash Sport

Aż 32 młodych graczy uczestniczyło w turnieju zorganizowanym przez Klub Szachowy „Alternatywa”. Zawody odbywały się w sali konferencyjnej starostwa.

– Szachowe Mikołajki zorganizowano po raz trzeci. Uczestniczyli w nich najmłodsi szachiści z terenu naszego powiatu. Impreza – tradycyjnie, odbyła się w sali konferencyjnej starostwa. Współgospodarzem był starosta, który oprócz udostępnienia pięknie przystrojonego pomieszczenia aktywnie wspomógł „mikołajkowy fundusz upominkowy”. Za co serdecznie dziękujemy – podkreśla prezes Klubu Szachowego „Alternatywa”, Wojciech Bednarczyk.

W mikołajkowym turnieju wzięła udział rekordowa liczba – 32 graczy. Większość z nich, to dzieci w wieku 9-10 lat. – Najwięcej było „adeptów” szkółki szachowej prowadzonej przez Jacka Sieczkowskiego (w ramach K.S. Alternatywa) – 14 osób. Ponadto zawodnicy trenujący w UKS Korona, pod okiem Mariana Frąka i spora grupa zaproszonych gości – naszych przyjaciół z MDK Radom, trenowanych przez Arkadiusza Kądzielę. Dzieciaki stawiły się na starcie dopingowane przez swoich rodziców, dziadków, a często również przez młodsze rodzeństwo – poinformował prezes „Alternatywy”.

Zwyciężył radomianin –  Maksymilian Szachoń. Kolejne czołowe miejsca zajęli: II – Jakub Sroka(reprezentujący „Alternatywę”) i III – Jakub Zagrodnik (Młodzieżowy Dom Kultury w Radomiu). W pierwszej dziesiątce  znaleźli się także: czwarty – Michał Orlicki (znany już junior z Jastrzębia), 5 – Maciej Kowalczyk (UKS Korona),  6 – Szymon Żurek,  8 – Hector Grzybowski  i 10 – Oskar Berus (wszyscy „Alternatywa”). Sędziowali wspólnie: Jacek Sieczkowski, Dariusz Żurek i Wojciech Bednarczyk.

(Max.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.