Szlakiem przydrożnych kapliczek

Gorące tematy Jastrząb

Ponad 70 rowerzystów zgromadził rajd, który w poprzednią sobotę zorganizowano na terenie gminy Jastrząb.

Miłośnicy rowerowej turystyki, przemierzyli blisko 18,5-kilometrową trasę, odwiedzając przydrożne wiejskie kapliczki. Na zaproszenie wójta Andrzej Brachy odpowiedziało ponad 70 rowerzystów. W tym rajdowym przedsięwzięciu pomogły mundurowe służby, z Komendy Powiatowej  Policji, Państwowej Straży Pożarnej w Szydłowcu oraz jednostek OSP z terenu gminy Jastrząb, za co organizatorzy serdecznie dziękują.

W sobotni poranek rowerzyści zebrali się przy kapliczce w Gąsawach Plebańskich. Rajd otworzył i powitał uczestników wójt, Andrzej Bracha. Po przemierzeniu kapliczkowego szlaku na trasie: Gąsawy Plebańskie – Bieszków Górny – Bieszków Dolny – Gąsawy Rządowe – Śmiłów – Orłów – Jastrząb, spotkali się na wspólnym ognisku przy jastrzębskim zalewie.

Inspiracją do zorganizowania tego pierwszego, rowerowego rajdu  była publikacja „Ślady wiary. Krzyże i kapliczki parafii Jastrząb”. Ten pięknie ilustrowany album został wydany w kwietniu br., jako praca zbiorowa pod redakcją ks. Alberta Warso. Uczestnicy rajdu mieli okazję z bliska obejrzeć opisane w książce obiekty małej architektury sakralnej – poinformowali nas organizatorzy krajoznawczo-rekreacyjnego przedsięwzięcia.

(Max.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.