Uroczyste otwarcie oddziału przedszkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej w Jastrzębiu

Oświata

18 października 2018 roku odbyło się uroczyste otwarcie oddziału przedszkolnego dla dzieci w wieku 3-4 lata w Publicznej Szkole Podstawowej w Jastrzębiu.

Obchody uroczystości odbyły się w murach szkoły.  Najpierw została przecięta biało-czerwoną szarfa na znak uroczystego otwarcia przez wójta gminy Jastrząb Andrzeja Brachę, przewodniczącego Rady Gminy Wojciecha Warso oraz dyrektorkę Przedszkola Beatę Przytuła – Bińkowską. Uwieńczeniem tej chwili było poświęcenie pomieszczenia przedszkola przez ks. Pawła Męcina.

Na wstępie pani dyrektor gorąco powitała wszystkich zaproszonych gości m.in. wójta Andrzeja Brachę, przewodniczącego Rady Gminy Wojciecha Warso, v-ce dyrektor Katarzynę Owczarek, pracownicę Urzędu Gminy Agnieszkę Dąbrowską, Przewodniczącą Rady Rodziców Iwonę Kaczor, pracowników przedszkola, rodziców oraz dzieci.

Po słowach pani dyrektor głos zabrał wójt gminy Jastrząb pan Andrzej Bracha, który wspomniał o środkach unijnych pozyskanych na ten cel i poinformował zebranych, że projekt pod tytułem „Przedszkole Baśniowa Kraina – II oddział ” współfinansowany z EFS w ramach RPO WM 2014-2020 zajął drugie miejsce spośród gmin, które ubiegały się o dofinansowanie swoich placówek oświatowych.

Ku zniecierpliwieniu dzieci, po oficjalnym otwarciu i poświęceniu oddziału przedszkola, rozpoczęła się część artystyczna w wykonaniu przedszkolaków. Dzieci pod opieką Karoliny Parszewskiej oraz Eweliny Janczyk zaprezentowały swe umiejętności recytatorskie. Przedszkolaki wzbudziły zachwyt, a za swoje występy otrzymały gromkie brawa. Dzieci zostały pasowane na przedszkolaka i przyszedł czas na gratulacje oraz upominki.

Na zakończenie pani dyrektor podziękowała wszystkim zaproszonym gościom, rodzicom, pracownikom przedszkola za zaangażowanie w organizację uroczystości, za trud jaki włożyli w jej przygotowanie, po czym na wszystkich czekał poczęstunek. Ta niebywała uroczystość pozostawiła niezapomniane wrażenia i chęć jeszcze lepszego wypełniania swojej misji, misji służenia dzieciom.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.