Uszkodzenie gazociągu mogło grozić wybuchem!…

flash Gorące tematy Szydłowiec

Podczas prac budowlanych, koparka uszkodziła gazową rurę. Z powodu ewentualnego, wybuchowego zagrożenia, strażacy zadecydowali o ewakuacji dzieci z pobliskiego żłobka, mieszkańców okolicznych domów i pracowników sąsiednich firm.

Informacja o tym zdarzeniu dotarła do strażackiej komendy w poprzedni wtorek, około godz.10.35. – Służby gazownicze powiadomiły nas o wycieku gazu przy ul. Kościuszki w Szydłowcu. Z wstępnych informacji wynikało, że pracująca tam koparka uszkodziła dużą rurę gazociągową – poinformowano nas w komendzie powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.

W zabezpieczającej akcji, która trwała około trzy godziny uczestniczyły cztery ekipy z zawodowej JRG oraz druhowie z OSP Szydłowiec i Wola Korzeniowa. Do uszkodzenia rury z gazem ziemnym doszło między chodnikiem i ogrodzeniem jednej z posesji. W bliskim sąsiedztwie od miejsca awarii, zlokalizowana jest stacja paliw…

– Ze względu na ewentualne niebezpieczeństwo, związane z „potencjalnym” wybuchem ulatniającego się gazu zdecydowano się na ewakuację ludzi z pobliskich obiektów. Łącznie ewakuowano 15 osób dorosłych i 14 dzieci – wyjaśnił oficer dyżurny z komendy PSP.

Spośród tych ewakuowanych z powodu gazowego zagrożenia, najwięcej wyprowadzono z pobliskiego Miejskiego Żłobka (12 dzieci i sześcioro ich opiekunów). – Najmłodszych przeprowadzono na bezpieczne tereny w sąsiedztwie miejskiego stadionu, skąd odbierali ich rodzice- poinformowano nas w powiatowej komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Szydłowcu.

Z budynków mieszkalnych ewakuowano cztery osoby (w tym jedną niepełnosprawną) oraz siedmiu pracowników z  dwóch firm.

Zabezpieczeniem wycieku, zajęli się specjaliści z Pogotowia Gazowego. Po zlokalizowaniu miejsca gazowego wycieku, gazownicy założyli specjalne opaski zabezpieczające.

Z powodu tej gazowej awarii okresowo zablokowana została ul. Kościuszki, na odcinku od ul. Targowej do Metalowej.

– Udział policji w tej akcji, sprowadzał się jedynie do zapewnienia, w tym rejonie miasta, bezpiecznego przejazdu samochodów. Przejeżdżających w tym czasie kierowców, nasi funkcjonariusze kierowali na szlak objazdowy – poinformowała nas st. sierż. Marlena Skórkiewicz, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu.

(Max.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.