W gminie Jastrząb powstanie kompleks boisk sportowych

0
12

Kilka dni temu rozpoczęła się budowa boisk sportowych w miejscowości Jastrząb przy ulicy Sportowej.
Wykonawcą inwestycji jest firma EUROCURT Sp. z o.o. z Radomia, wartość inwestycji 1 119 022,39 złotych.  Gmina na ten cel otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki kwocie ponad 500 tys zł.

Inwestycja jest podzielona na dwa etapy. Do końca lipca tego roku powstaną boiska wielofunkcyjne, a w przyszłym budynek socjalny, który będzie przeznaczony dla plażowiczów przyjeżdżających nad jastrzębski zalew, a także dla piłkarzy miejscowego klubu sportowego.

Na terenie gminy to pierwsze tego typu boisko. W ramach inwestycji powstanie: boisko do piłki nożnej o powierzchni 1458 m2 -. Boisko wielofunkcyjne, w tym boisko do piłki koszykowej o powierzchni 422,80 m2, boisko do piłki siatkowej o powierzchni 162m2, kort tenisowy o powierzchni 260,76 m2.  Na obu końcach boiska do piłki nożnej umieszczone będą piłko-chwyty o wysokości 5m ( wzdłuż krawędzi boiska). Całość boiska zostanie ogrodzona, powierzchnia ogrodzenia 1798 m2. Tuż przy boiskach umieszczone zostaną ławeczki systemowe dla zawodników.

Zakończenie realizacji zadania  lipiec 2018r.

Kolejnym etapem inwestycji będzie budowa budynku socjalnego, który jest zaplanowany na najbliższe lata. Na ten cel gmina planuje pozyskać środki w formie dofinansowania zadania.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.