Wichura połamała

0
11

Wrześniowa wichura, która w nocy z niedzieli na poniedziałek szalała nad naszym powiatem, połamała drzewa przy wielu drogach.

W przypadkach, kiedy konieczna okazała się interwencja specjalistycznych służb, z pomocą pospieszyli strażacy z zawodowej PSP i druhowie ochotnicy. Najwięcej połamanych „zawalidróg” było na wiejskich traktach w gminach Chlewiska i Jastrząb. Poniżej niektóre z tych przypadków, kiedy konieczna była pilna, strażacka interwencja.
Już o godz. o godz. 6 w poniedziałkowy poranek trzeba było jechać do Śmiłowa, gdzie połamane gałęzie drzew leżały na jednym pasie drogi powiatowej, skutecznie blokując przejazd samochodów. Przeszkodę usunął zastęp z szydłowieckiej PSP.

Niedługo po tej interwencji strażacy z zawodowej JRG z podobnym problemem uporali się w miejscowości Kuźnia Kolonia (gm. Jastrząb). W tym przypadku trzeba była przyciąć „pokiereszowane” przez silny wiatr konary drzewa, które zagrażając komunikacyjnemu bezpieczeństwu zwisały nad wiejską drogą.

Również w poniedziałek, około godz.8.30 strażacy interweniowali w Aleksandrowie (gm. Chlewiska), gdzie dużych rozmiarów konar leżał na jezdni. Usunięciem tej drogowej przeszkody zajęli się strażacy z OSP Chlewiska. Natomiast około godz.11.30, leżące na drodze drzewo tarasowało przejazd w Zbijowie Dużym (gm. Mirów). Zawalidrogą skutecznie zajęła się ekipa z JRG.

(Max.)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.