Wiedza i rowerowy tor przeszkód

flash Gorące tematy Rozmaitości

– Ten konkurs jest doskonałą okazją do tego, by dzieci sprawdziły swoją wiedzę i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa na drodze – podkreślają organizatorzy dorocznego Turnieju BRD.
Tegoroczne gminne eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego odbyły się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2. Uczestniczyło w nich kilkunastu uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu gminy Szydłowiec.

– Funkcjonariusze Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii oraz Wydziału Ruchu Drogowego KPP udzielili pomocy przy realizacji tego przedsięwzięcia. Pierwszym etapem turnieju była część teoretyczna. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu przepisów ruchu drogowego, rozwiązując testy. Potem udali się na plac szkolny, gdzie przygotowany został tor przeszkód, który pokonywali na rowerach. Policjanci obserwowali umiejętności uczestników oraz nadzorowali przebieg konkurencji – poinformowała st. sierż. Marlena Skórkiewicz, przedstawicielka Komendy Powiatowej Policji.

W kategorii podstawówek I miejsce zajęła  szydłowiecka PSP nr 2, a w kategorii szkół gimnazjalnych wygrała ekipa PG nr 1 z Szydłowca. – Zwycięscy etapu gminnego będą konkurować z innymi drużynami na szczeblu powiatowym – wyjaśniła przedstawicielka policyjnej komendy.

(Max.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.