Wiosenne inwestycje w gminie Mirów

flash Mirów

W marcu rozpoczęły się dwie ważne inwestycje w gminie Mirów.
Pierwsze zadanie, to drugi etap budowy sceny widowiskowej w Mirowie Starym. Obiekt powstaje na terenie obszernego skweru w pobliżu budynku Urzędu Gminy, na którym organizowane są cykliczne imprezy plenerowe, takie jak dożynki czy tradycyjny, czerwcowy przegląd pieśni obrzędowej, w którym rokrocznie bierze udział kilkanaście zespołów śpiewaczych z całego regionu.

W ramach realizowanej inwestycji wybudowana zostanie scena o powierzchni 70 m2, wraz z budynkiem zaplecza, w którym zlokalizowana będzie szatnia, pomieszczenia gospodarcze i sanitarne. Projektowany obiekt dostosowany będzie do użytkowania całorocznego, m.in. poprzez instalację grzewczą, a jego nowoczesna architektura wpisuje się w istniejącą zabudowę i harmonijnie komponuje z otoczeniem.

Zadanie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach podziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów wiejskich na lata 2014 – 2020. Kwota unijnego dofinansowania wynosić będzie 124. 078 złotych.

Drugie zadanie, które jest w trakcie realizacji, to budowa świetlicy wiejskiej w Zbijowie Małym. Zakres prac planowanych do wykonania w roku bieżącym obejmuje budowę parterowego obiektu świetlicy o powierzchni 350 m2. w stanie surowym otwartym.

Zaprojektowana wielkość budynku oraz funkcje jego pomieszczeń pozwolą na wszechstronne wykorzystanie świetlicy, m.in. jako miejsca spotkań i uroczystości organizowanych przez mieszkańców oraz jako centrum lokalnego życia społecznego. Tegoroczne wydatki zaplanowane w budżecie gminy na tę inwestycje wynoszą 410 tys. złotych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.