Wręczenie medalu „Pro Patria” Stanisławowi Pietruszewskiemu

Gorące tematy Okolice

9 marca 2018 roku podczas sesji Rady Gminy Orońsko, wójt – Henryk Nosowski oraz przewodnicząca Rady Gminy – Ewelina Suligowska w obecności radnych, sołtysów, zaproszonych gości uczniów i nauczycieli z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Józefa Brandta w Orońsku uroczyście wręczył medal „Pro Patria” Stanisławowi Pietruszewskiemu, przyznany przez szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.
Wniosek o nadanie Medalu „Pro Patria” złożył Zarząd Główny Związku Kombatantów RP i byłych Więźniów Politycznych.

Zebranych zapoznano z działalnością polityczną Stanisława Pietruszewskiego, za którą w latach 50-tych był więziony. Podkreślono również, że obecnie Stanisław Pietruszewski jest aktywny w działalności kombatanckiej, jak również aktywnie uczestniczy w wychowaniu patriotycznym młodzieży szkolnej na terenie gminy Orońsko. Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych swoją decyzją uhonorował Stanisława Pietruszewskiego jako szczególnie zasłużonego w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Ojczyzny.

Stanisław Pietruszewski uczestniczył w uroczystości wraz z najbliższą rodziną. W swojej wypowiedzi zadeklarował dalszą działalność społeczną związaną z patriotycznym wychowaniem młodzieży.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.