Wspominali i jubileusz świętowali

flash Kultura

Trzydniowe uroczystości zorganizowano z okazji jubileuszu Strefy JPI2. Szydłowiecka fundacja obchodziła pięciolecie.

– Strefa JP2 zaczęła działać w 2013 roku. Było to w dniu, w którym do szydłowieckiej fary wprowadzono relikwie błogosławionego Jana Pawła II. Po roku, dla usprawnienia i sformalizowania działalności zarejestrowano fundację – wspominają inicjatorzy tego przedsięwzięcia.

Działająca od 5 lat Strefa JP2, nie tylko kultywuje pamięć o św. Janie Pawle II, ale również aktywizuje lokalną społeczność. A widomym tego efektem jest wiele cennych inicjatyw, m.in. akcji charytatywnych – „Kosz pełen dobra”, „Zaczarowany tornister” i „Szlachetna Paczka”

Świętowanie rozpoczęto uroczystym otwarciem Niepublicznego Punktu Przedszkolnego „Strefa  Karolka”.

– Jednym z ważniejszych wydarzeń piątkowej uroczystości, na które dzieci najbardziej czekały, było pasowanie na przedszkolaka, do czego przygotowywały się przez długi czas. Sobotnie świętowanie, rozpoczęliśmy dopiero wieczorem, uroczystą Galą Skrzydeł, czyli rozdaniem nagród i podziękowań dla wszystkich naszych sponsorów, pomocników, przyjaciół oraz wolontariuszy. Nie mogło obejść się bez tańca, śpiewu, a przed wszystkim wspomnień, które nagromadziliśmy przez minione pięć lat. Przedstawione zostały skróty wszystkich naszych akcji oraz wydarzeń: Festival Body, Orszak Trzech Króli, Szlachetna Paczka, Lednica i wiele, wiele innych. Jubileuszową galę zakończyliśmy tańcem oraz wspólnymi zabawami – poinformowała Aleksandra Kwiecień, rzeczniczka Fundacji Strefa JP2.

Warto również przypomnieć trzy edycje imprezy „Szydłowieckie gwiazdy tańczą”czy też „Śpiewaj jak gwiazda”

W niedzielę, w trzecim dniu jubileuszu odprawiona została msza św. w intencji Strefy JP2, jej członków, przyjaciół oraz sponsorów. Dla przypomnienia patrona strefy, Jana Pawła II zorganizowano również pokaz multimedialny pt. „Mamy w nim Ojca”, czyli 40 minut na 40-lecie wyboru Karola Wojtyły na papieża.

 

 

(Max.)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.