Wybór lustra łazienkowego. Powiększ optycznie małą przestrzeń

Dom i ogród

Masz małą łazienkę? Możesz ją optycznie powiększyć. Wystarczy tylko odpowiednio dobrane lustro łazienkowe.

 

Aby mała łazienka wydawała się większa i bardziej przestronna należy zastosować kilka sprytnych trików. Jednym z nich jest wybór odpowiedniego lustra łazienkowego, a potem zamontowanie go we właściwym miejscu, tak aby nasza łazienka wydawała się optycznie większa.

 

Jak dokonać właściwego wyboru? Po pierwsze lustro do łazienki powinno być jak największe, najlepiej takie na całą ścianę. Stworzy wtedy wrażenie głębi i przestrzeni. Oprócz optycznego powiększenia łazienki duże lustro ma też swoje zalety praktyczne. Poza tym będzie się bardzo rzucać w oczy, przez co inne fragmenty łazienki będą na dalszym planie. Jeśli mamy taką możliwość to lustro łazienkowe najlepiej umieścić naprzeciwko drzwi wejściowych, wtedy po wejściu do łazienki, w zależności od układu naszego mieszkania, będzie się w nim odbijał korytarz lub inne większe od łazienki pomieszczenie. Da to optyczne złudzenie, że pomieszczenie to należy do przestrzeni łazienki i tym samym dla oka ludzkiego uczyni ją większą.

 

Należy też pamiętać o tym, żeby lustro łazienkowe i jego otoczenie były wykonane z jak najbardziej błyszczących materiałów. Światło będzie się wtedy lepiej odbijać, przez co łazienka będzie się wydawać większa. Aby osiągnąć taki efekt możemy kupić lustro z oświetleniem LED (duży wybór w ofercie KOŁO) lub błyszczącymi kryształkami na jego ramie. Dodatkowo zyskamy wtedy do naszej łazienki modny walor ozdobny.

 

Jeśli obok lustra łazienkowego planujemy ułożyć płytki, to podobnie jak lustro powinny one być błyszczące i jak największe. Kolory które sprawdzą się najlepiej to chłodne tonacje, takie jak beże, szarości czy pastele. Sprawi to wrażenie większej przestrzeni. Zarówno rama lustra jak i płytki powinny być gładkie, bez zbędnych wzorów.

 

Wybór luster łazienkowych jest dzisiaj bardzo duży, można więc łatwo znaleźć to, które będzie najlepiej pasować do naszego pomieszczenia. Praktycznym pomysłem będzie zakup szafki łazienkowej z lustrem. Pozwoli to zaoszczędzić trochę cennego w małej łazience miejsca, a poza tym zapewni dodatkową przestrzeń do przechowywania kosmetyków czy akcesoriów łazienkowych.

 

Warto dobrze przemyśleć zakup lustra do łazienki, gdyż pełni ono bardzo ważną funkcję, jako element dekoracyjny i praktyczny, który świetnie organizuje przestrzeń całego pomieszczenia.  Szczególnie ważne jest to w małych łazienkach, gdzie odpowiednio dobrane lustro będzie sposobem na optyczne ich powiększenie.  Aranżacja łazienki o małych rozmiarach już nie musi być problemem. Dobrze dobrane lustro łazienkowe doda jej stylu, elegancji i przestrzeni.

1 Komentarz dla “Wybór lustra łazienkowego. Powiększ optycznie małą przestrzeń

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.