Wyścigowe zaproszenie rowerzystów

0
10

Ten wyścig na stałe wpisał się do regionalnego, sportowo rekreacyjnego kalendarza. Podczas kolejnych jego edycji, młodzi i starsi rowerzyści, nie tylko z naszego regionu, przy okazji rywalizacji na wyścigowych trasach, poznają również turystyczne atrakcje naszego powiatu.

Inicjatorem tego cyklicznego przedsięwzięcia są miłośnicy rowerowego sportu, a jednocześnie działacze lokalnego Stowarzyszenia Odnowy i Rozwoju Gminy Orońsko. – W tym roku patronat nad organizowaną przez nas imprezą objęli starosta szydłowiecki Włodzimierz Górlicki oraz zawodowa grupa kolarska CCC Sprandi Polkowice. Tradycyjnie przewidzieliśmy trasy punktowane, jak również trasę przejazdu rekreacyjnego – poinformował Cezary Wanko, przedstawiciel zarządu SOiRGO.

Tegoroczna edycja Ogólnopolskiego Wyścigu kolarskiego „O Konar Dęby Czwartaka”odbędzie się w niedzielę 19 sierpnia. Start zaplanowano w miejscowości Łaziska (gm. Orońsko) o godz. 15.

– Uczestnicy będą pokonywali pętle o długości 14,2 km, których liczba będzie uzależniona od kategorii wiekowej. Klasyfikacja będzie prowadzona osobno wśród mężczyzn i kobiet. Pomiar czasu będzie prowadzony elektronicznie przy udziale firmy zewnętrznej. Uczestnicy przejazdu rekreacyjnego oraz uczestnicy do lat 18 biorą udział w imprezie bezpłatnieZapraszamy do elektronicznej rejestracji uczestnictwa na stronie internetowej www.pomiaryczasu.pl – zachęca Cezary Wanko.

Ze względu na istotny wzrost kosztów organizacji imprezy, w tym roku wprowadzono konieczność uiszczenia wpisowego, w kwocie 25 zł.  Należy je wpłacić do 16 sierpnia br. na konto stowarzyszenia podane w regulaminie wyścigu lub 30 zł bezpośrednio w dniu wyścigu w biurze zawodów, które będzie czynne od godz. 13.

Szczegółowe informacje dotyczące wyścigu zamieszczone są na www.oronsko.org

 

Sześć kategorii wiekowych

Organizatorzy tegorocznego wyścigu przewidzieli następujące kategorie:

M10 – 10-18 2 okrążenia 28,4 M/K

M20 – 18-29 Mx4, Kx3

M30 – 30-39 Mx4, Kx3

M40 – 40-49 Mx4, Kx3

M50 – 50-59 Mx3, Kx3

M60 – 60+Mx3, Kx3

(Max.)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.