Zalety suszarek kondensacyjnych

Rozmaitości

Nie ma chyba na świecie osoby, która z własnej woli nosiłaby brudne ubrania zamiast świeżo upranej i pachnącej odzieży. W istocie; zarówno czysta odzież, jak i tkaniny użytkowe są czymś, z czego chcemy korzystać każdego dnia. Niemniej jednak warto zauważyć, że czynność prania składa się z kilku etapów. Poza użyciem pralki musimy jeszcze wysuszyć ubrania, a następnie poddać je czynności prasowania. Nic zatem dziwnego, że spora część osób nie pała zbytnim entuzjazmem do wykonywania opisywanej czynności. Na szczęście istnieją proste sposoby umożliwiające zdecydowanie skrócenie czasu prania. Jakie konkretnie? Wystarczy wyposażyć się w urządzenie takie jak suszarki bębnowe, a dokładniej rzecz ujmując modele kondensacyjne.

 

Jak działają suszarki kondensacyjne?

 

Zasada działania suszarek kondensacyjnych jest niezwykle prosta. Otóż sprzęty te opierają się na systemie uwzględniającym kondensację pary w wodę. Para powstała w trakcie procesu suszenia odzieży oraz innych materiałów, zostaje zamieniona w wodę, a następnie zbiera się w zbiorniku. Właśnie dzięki temu unikamy problemu odprowadzania pary wodnej. Warto dodać, że suszarki kondensacyjne możemy podzielić na dwa rodzaje urządzeń, a mianowicie te z pompą ciepła oraz wyposażone w funkcję pary.

 

Urządzenia z pompą ciepła

 

Suszarki kondensacyjne z pompą ciepła ogrzewają powietrze, które w następnej kolejności poddawane jest procesowi chłodzenia, dzięki czemu następuje usunięcie wilgoci. Wspomniany sposób oparty jest na systemie zamkniętego obwodu, co powoduje ograniczenie zużycia energii nawet o 50% w porównaniu do tradycyjnej suszarki kondensacyjnej. Suszarki kondensacyjne posiadające pompę ciepła świetnie sprawdzą się w przypadku delikatnych tkanin. Warto dodać, iż zdecydowana większość tego rodzaju urządzeń posiada program zapobiegający gnieceniu odzieży.

 

Urządzenia z funkcją pary

 

Nienawidzisz prasowania? W takim razie wybierz suszarkę kondensacyjną z funkcją pary. Ten rodzaj urządzeń nie tylko suszy, ale także niemalże prasuje ubrania. Jak to możliwe? Otóż para skutecznie usuwa powstałe podczas prania zagięcia, a nawet nieprzyjemny zapach. Dodatkowo niektóre modele wyposażone są w programy stworzone z myślą o potrzebach delikatnych tkanin. Warto dodać, iż suszarki z funkcją pary działają na zasadzie wykorzystania wody kondensowanej w trakcie suszenia.

 

Zalety suszarek kondensacyjnych

 

Suszarki kondensacyjne z powodzeniem zwalniają nas z obowiązku uciążliwego rozwieszania prania. To idealne rozwiązanie dla wszystkich zabieganych osób, które po prostu nie mają czasu na rozwieszanie mokrej odzieży i nie chcą czekać do chwili jej wysuszenia. Wystarczy bowiem, że przełożymy pranie do suszarki, a następnie zaczekamy zaledwie ok. 15 minut i… gotowe! Poza tym zakup suszarki do ubrań umożliwia stworzenie większej ilości przestrzeni gdyż możemy z powodzeniem usunąć zarówno tradycyjne, rozkładane suszarki, jak i wieszaki montowane na suficie bądź też ścianie łazienki. Warto dodać, iż suszarki kondensacyjne idealnie sprawdzą się w przypadku posiadaczy psów i kotów, a więc osób zmagających się z osadzaniem sierści na ubraniach. Podczas suszenia wspomniana sierść zwierząt zostaje bowiem wydmuchiwana z tkaniny. Wszystko, co musimy zrobić to usunięcie resztek z filtra urządzenia.

 

Obecnie na polskim rynku znajdziemy spory wybór suszarek kondensacyjnych. Na który model warto się zdecydować? Przede wszystkim na typ energooszczędny, prosty w użyciu i zarazem niezawodny. Przykładowym urządzeniem tego rodzaju jest suszarka www.emag.pl/suszarka-kondensacyjna-bosch-kl-a-8-kg-antivibration-design-65-db-wth85200pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.