Zalew w Szydłowcu napełnia się wodą

flash Gorące tematy Szydłowiec
W lipcu, po uzyskaniu wszystkich potrzebnych zgód,  miasto planuje otworzyć całe kąpielisko  dla mieszkańców –  informuje Artur Ludew, burmistrz Szydłowca.  Cała inwestycja ma być gotowa do 2020 roku.

 

Prace przy modernizacji szydłowieckiego zalewu rozpoczęły się w maju 2017r. W trakcie trwania rozbudowy wykonana została modernizacja jazu spustowego zbiornika. Zakończyły się prace związane z oczyszczeniem, odmuleniem oraz wyprofilowaniem terenu zbiornika. Umocniona została również jego linia brzegowa.

Zalew napełnia się wodą, a wokół zbiornika trwa zagospodarowanie terenu i budowa mola. Zmiany nad szydłowieckim zalewem postępują z dnia na dzień. Z zadowoleniem obserwujemy jak teren ten pięknieje. Została tam wykonana wycinka zakrzaczeń, wytyczono nowe trawniki oraz rabaty kwiatowe. Wybudowano alejki spacerowe i boisko do piłki plażowej.Trwa montaż elementów małej architektury oraz monitoringu.

Te pozytywne zmiany to efekt projekt pn. „Poprawa środowiska miejskiego poprzez modernizację terenów zieleni nad zalewem w Szydłowcu”, w ramach działania 2.5 oś priorytetowa II Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, który jest obecnie realizowany przez gminę Szydłowiec.

Umowa o dofinansowanie tego zadania została podpisana dnia 7 kwietnia 2017 r. z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z siedzibą w Warszawie. Całkowita wartość projektu wynosi 3 396 496,82 zł, wartość dofinansowania 2 887 022,29 zł.

Wydatek współfinansowany w ramach działania 2.5 oś priorytetowa II Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 -2020

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.