Jak zaoszczędzić na ratach kredytu we franku szwajcarskim?

Finanse

Spłacając kredyt walutowy, warto przekonać się do korzystania z usług kantorów internetowych. Dzięki temu wymienimy pieniądze najkorzystniej, bez ukrytych opłat i prowizji. Rocznie pozwali nam to zaoszczędzić około 1000 zł. Przy spłacie kredytu w ciągu 30 lat, będziemy w stanie sporo zaoszczędzić. Takich możliwości nie da nam ani bank, ani kantor stacjonarny.

W ostatnich latach, wielu kredytobiorców, spłacających raty we franku szwajcarskim, znalazło się w trudnej sytuacji. Wysoki kurs tej waluty spowodował, że ich zobowiązania, zamiast maleć – wzrosły. Banki nie przyszły im z pomocą, lecz dodatkowo pogarszały ich położenie, zarabiając na wysokim spreadzie. Stosowały wysoki przelicznik waluty, korzystny dla banku, lecz nie dla kredytobiorcy. Tym sposobem czerpały korzyści nie tylko z oprocentowania kredytu, prowizji za jego udzielenie, ale także z różnicy w cenie kupna i sprzedaży waluty, czyli spreadu. Ustawa antyspreadowa umożliwiła kredytobiorcom samodzielne spłacanie kredytu w walucie. Dała im szanse na zmniejszenie rat kredytu.

Kredytobiorca ma możliwość kupna i wymiany waluty w dowolnym miejscu i czasie, z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa. Korzystając z usług kantorów internetowych, może zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych. Może wymienić walutę w dowolnym momencie, z dowolnego miejsca w chwili, gdy osiągnie ona interesującą go cenę. Spready w kantorach internetowych są nawet o kilkadziesiąt groszy niższe niż w bankach! Wystarczy porównać kurs dolara w kantorze internetowym i banku, by się o tym przekonać. Kantory internetowe umożliwiają także programowanie transakcji i kupna franka szwajcarskiego w konkretnej cenie, o ile zostanie taka osiągnięta.

Innym udogodnieniem, proponowanym przez kantory internetowe, jest automatyczny system spłat rat kredytu. Jest to bardzo prosty sposób obsługi kredytu. Polega na zdefiniowaniu w kantorze wysokości raty, daty jej spłaty oraz danych koniecznych do realizacji przelewu. Kantor online co miesiąc przypomni sam o terminie spłaty. Jeżeli zapewnimy się konieczne środki na koncie, sam wymieni walutę i wyśle przelew na wskazany rachunek. Następnie operator serwisu wyśle nam potwierdzenie realizacji transakcji. To bardzo duże ułatwienie dla osób zajętych i zapominalskich – nie wymaga praktycznie żadnego zaangażowania klienta!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.