Zapaśniczy jubileusz w Wierzbicy

0
26

Byli i obecni zawodnicy, trenerzy i działacze uczestniczyli w jubileuszu 40-lecia MLUKS „Orlik” Wierzbica. W tym zapaśniczym święcie uczestniczyli również przedstawiciele gminy Mirów.

Z okazji 40-lecia zapaśniczego sportu, z którego znany jest klub „Orlik”, w jubileuszu w Wierzbicy uczestniczyło około 170 osób. Nie zabrakło również mistrza olimpijskiego z Atlanty Włodzimierza Zawadzkiego, wychowanka wierzbickiego klubu. W jubileuszowym spotkaniu wzięli również udział wójt gminy Mirów Artur Siwiorek i dyrektor mirowskiej Publicznej Szkoły Podstawowej Jan Ulewiński.

– Wśród zebranych podczas klubowego święta znaleźli się także zapaśnicy pochodzący z gminy Mirów oraz uczniowie naszej szkoły, którzy obecnie ćwiczą w klubie „Orlik” i jednocześnie śpiewają w „Radosnych Nutkach”- Marcel Rafalski i Mateusz Marlica – poinformowali przedstawiciele Publicznej Szkoły Podstawowej w Mirowie.

– Życzenia dla środowiska zapaśniczego oraz kontynuatora działalności i organizatora jubileuszu Międzyszkolnego Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Orlik” Wierzbica przekazał prezes Polskiego Związku Zapaśniczego Andrzej Supron. Historię oraz dorobek sportowy zapasów w okresie 40 letniej działalności przedstawił prezes MLUKS „Orlik” Henryk Sitkowski. Głos zabrał również wójt gminy Mirów Artur Siwiorek, który pogratulował wysokich osiągnięć klubu i podziękował za owocną współpracę. Wójt nadmienił, iż to zawodnicy z gminy Mirów odnoszą duże sukcesy- poinformowała nas Iwona Rafalska .

Najbardziej zasłużeni działaczy, którzy przyczynili się do rozwoju i osiągniętych sukcesów uhonorowano medalami Polskiego Związku Zapaśniczego, Odznakami Mazowieckiego Zrzeszenia LZS oraz listami gratulacyjnymi od marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika.

W artystycznej części tego jubileuszowego spotkania wystąpił m.in. zespół folklorystyczny „Radosne Nutki” z Publicznej Szkoły Podstawowej w Mirowie prowadzony przez dyrektora Jana Ulewińskiego i Elżbietę Kuźdub.

 

 

(Max.)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.