Zapaśniczy jubileusz w Wierzbicy

Byli i obecni zawodnicy, trenerzy i działacze uczestniczyli w jubileuszu 40-lecia MLUKS „Orlik” Wierzbica. W tym zapaśniczym święcie uczestniczyli również przedstawiciele gminy Mirów.

Z okazji 40-lecia zapaśniczego sportu, z którego znany jest klub „Orlik”, w jubileuszu w Wierzbicy uczestniczyło około 170 osób. Nie zabrakło również mistrza olimpijskiego z Atlanty Włodzimierza Zawadzkiego, wychowanka wierzbickiego klubu. W jubileuszowym spotkaniu wzięli również udział wójt gminy Mirów Artur Siwiorek i dyrektor mirowskiej Publicznej Szkoły Podstawowej Jan Ulewiński.

– Wśród zebranych podczas klubowego święta znaleźli się także zapaśnicy pochodzący z gminy Mirów oraz uczniowie naszej szkoły, którzy obecnie ćwiczą w klubie „Orlik” i jednocześnie śpiewają w „Radosnych Nutkach”- Marcel Rafalski i Mateusz Marlica – poinformowali przedstawiciele Publicznej Szkoły Podstawowej w Mirowie.

– Życzenia dla środowiska zapaśniczego oraz kontynuatora działalności i organizatora jubileuszu Międzyszkolnego Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Orlik” Wierzbica przekazał prezes Polskiego Związku Zapaśniczego Andrzej Supron. Historię oraz dorobek sportowy zapasów w okresie 40 letniej działalności przedstawił prezes MLUKS „Orlik” Henryk Sitkowski. Głos zabrał również wójt gminy Mirów Artur Siwiorek, który pogratulował wysokich osiągnięć klubu i podziękował za owocną współpracę. Wójt nadmienił, iż to zawodnicy z gminy Mirów odnoszą duże sukcesy- poinformowała nas Iwona Rafalska .

Najbardziej zasłużeni działaczy, którzy przyczynili się do rozwoju i osiągniętych sukcesów uhonorowano medalami Polskiego Związku Zapaśniczego, Odznakami Mazowieckiego Zrzeszenia LZS oraz listami gratulacyjnymi od marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika.

W artystycznej części tego jubileuszowego spotkania wystąpił m.in. zespół folklorystyczny „Radosne Nutki” z Publicznej Szkoły Podstawowej w Mirowie prowadzony przez dyrektora Jana Ulewińskiego i Elżbietę Kuźdub.

 

 

(Max.)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Klub Sportowy Jastrząb uroczyście świętował jubileusz 20-lecia. Był piłkarski turniej, mecz juniorów z oldboyami, odznaczenia i podziękowania dla najbardziej zasłużonych. W sobotnich uroczystościach uczestniczyli sportowi...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze