Zaśpiewają o zdrowiu

flash Gorące tematy Kultura

Ta cykliczna edukacyjno-profilaktyczna impreza odbędzie się po raz 15. Na Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu organizatorzy zapraszają do szydłowieckiej „Dwójki”.
Jej głównym organizatorem jest Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Szydłowcu. Doroczny festiwal przygotowywany jest w ramach promocji zdrowia i oświaty zdrowotnej. Odbywa się on przy wsparciu gmin: Jastrząb, Mirów, Chlewiska i Orońsko oraz powiatu szydłowieckiego. Patronat nad tym artystyczno-zdrowotnym przedsięwzięciem objęła nasza redakcja.

– Od 15 lat nasz festiwal organizowany jest z okazji Światowego Dnia Zdrowia. Jest to coroczna impreza prozdrowotna w formie przeglądu piosenki, uwzględniająca aktualne na dany rok hasło ŚDZ. W tym roku tematem przewodnim naszego piosenkarskiego przeglądu będzie „Zdrowie dla wszystkich”. Jest to impreza motywująca coraz szersze kręgi dzieci i młodzieży do pozytywnego myślenia o zdrowiu. Przedszkolaki oraz uczniowie szkół, co roku śpiewem i tańcem przekazują istotne treści prozdrowotne i propagują zasady szeroko rozumianego zdrowia – podkreśla Elżbieta Pawlak, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Szydłowcu.

Na jubileuszowy XV Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu organizatorzy zapraszają 16 maja, początek o godz. 10 .Odbędzie się on w auli Publicznej Szkoły  Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Szydłowcu, przy ul. Wschodniej 57.

(Max.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.