Zobaczyć straż „od kuchni”

Gorące tematy Rozmaitości

Strażackie pokazy i konkursy z nagrodami, to tylko niektóre atrakcje plenerowej imprezy zorganizowanej przez druhów z miejscowej OSP.

„Majówka Strażacka”, to cykliczna impreza organizowana przez Zarząd OSP w Chlewiskach. Uczestniczyli w niej przede wszystkim dzieci i młodzież zrzeszona w strukturach OSP, działających na co dzień w Młodzieżowej i Dziecięcej Drużynie Pożarniczej, ale również mieszkańcy Chlewisk i okolic.

Poza efektownymi pokazami, uczestnikom sobotniej majówki przypomniano, że  oprócz wyjazdów ratowniczo – gaśniczych, w OSP prowadzona jest również działalność kulturalna i  sportowa. Ponadto dzieci i młodzież, zrzeszeni w szeregach jednostki OSP w Chlewiskach, szkolona jest m.in. w zakresie ochrony przeciwpożarowej, udzielania pierwszej pomocy, jak również posługiwania się sprzętem pożarniczym.

– Można było m.in. zapoznać się z historią naszej OSP zapisaną na kartach kroniki, zobaczyć i poznać zasady działania sprzętu jakim dysponuje jednostka. Odbył się również pokaz gaszenia rozgrzanego oleju i palącego się ogniska za pomocą gaśnic. Nie mogło zabraknąć wspólnego grillowania i konkurów z nagrodami. Taka impreza jak „Majówka Strażacka” była i jest doskonałą okazją, żeby zobaczyć straż „od kuchni”, a wszystkim młodym pokazać istotę i znaczenie jakie ma niesienie ofiarnej, bezinteresownej pomocy dla ludzi, ochrony życia i mienia – podkreśla Robert Gałązka, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Chlewiskach.

(Max.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.