32 tys. dotacji dla gminy Orońsko

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie podzielił środki w ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2019.

Sejmik Województwa Mazowieckiego przyjął uchwałę w sprawie udzielenia przez województwo mazowieckie pomocy finansowej na dofinansowanie zadań w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2019”.

Uchwałą tą, władze województwa mazowieckiego przyznały gminom partycypującym w „MIAS MAZOWSZE 2019” pomoc finansową, stanowiącą dofinansowanie zgłoszonych przez nie zadań.

Gmina Orońsko otrzymała dofinansowanie na cztery zadania, które będą realizowane w czterech sołectwach, a ich łączna wartość wyniesie 64 tys. złotych.

– Zaplanowano, że z pozyskanych środków zostanie zakupione wyposażenie do świetlicy wiejskiej w Tomaszowie. Świetlica wiejska w Zaborowiu zyska nowy wygląd dzięki przeprowadzonym pracom remontowym, a w sołectwie Łaziska Osiedle powstanie nowa altana, która stanie się miejscem spotkań mieszkańców. Natomiast w Guzowie zostanie zagospodarowany teren w centrum sołectwa przy pomniku „Czynu Chłopskiego” – poinformowali przedstawiciele Urzędu Gminy Orońsko.

Wartość dotacji wyniosła 32 tys. zł. natomiast drugą połowę stanowią środki z budżetu gminy. Realizacja projektów zakończy się jeszcze w tym roku.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Darmowy bilet od policji

Mój prąd

Najnowsze

Na powiatowej drodze, pochylone nad jezdnią drzewo zagrażało nie tylko przejeżdżającym pojazdom. - W  miniony piątek, tuż przed godz. 17 otrzymaliśmy zgłoszenie o nadłamanym przez...
Ponad 600 ujawnionych wykroczeń, 420 przekroczeń prędkości w tym trzech kierujących, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym. 530 nałożonych mandatów, 36...
W minioną sobotę strażacy zostali wezwani do pożaru kotłowni, przy ul. Kolejowej w Szydłowcu. Powiadomienie o tym zdarzeniu dotarło do szydłowieckiej komendy okołu godz. 20. ...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze