528 tys. złotych na Żłobek Gminny w Mirowie

W siedzibie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie promes dla przyszłych beneficjentów programu Maluch +.

Gmina Mirów otrzymała dotację w wysokości 528.000,00 zł z przeznaczeniem na organizację Żłobka Gminnego  w Mirowie.

Otrzymane środki zostaną przeznaczone na przebudowę przyszłej siedziby żłobka. Planowana jest rozbudowa istniejącego budynku, wymiana konstrukcji dachowej, sieci instalacyjnych oraz kompleksowe wykończenie wnętrza.

Przetarg na roboty budowlane już został ogłoszony. Docelowo w żłobku ma powstać 16 miejsc opieki dla dzieci, do lat trzech. Żłobek rozpocznie działalność od 1 września br.

Gmina jest obecnie w fazie negocjacji innego projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Mazowieckiego. Jeżeli negocjacje zakończą się sukcesem, do kasy gminnej dodatkowo wpłynie kwota 800 tys. zł. z przeznaczeniem na wyposażenie oraz dwuletnie utrzymanie Żłobka Gminnego.

 

Fot. (Archiwum UG Mirów)

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

 Gmina Jastrząb otrzymała dofinansowanie projektu pn."Wymiana urządzeń grzewczych w Gminie Jastrząb".   Celem projektu jest zmniejszenie emisji zanieczyszczeń powietrza na terenie gminy Jastrząb dzięki wymianie urządzeń...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze