79 rocznica mordu mieszkańców Stefankowa i Skłobów

Daty 4 i 11 kwietnia 1940 roku to daty, które zapisane są na kartach historii gminy Chlewiska, a szczególnie w pamięci mieszkańców Stefankowa i Skłobów.

– W tych dniach co roku obchodzimy rocznicę bestialsko zamordowanych przez niemieckie wojska mieszkańców z tych miejscowości. Władze gminy na czele z przewodniczącym Rady Gminy Jerzym Gnatem oraz wójtem gminy Waldemarem Sowińskim złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze pod pomnikiem w Stefankowie, upamiętniającym pomordowanych na Firleju k. Radomia 72 mieszkańców Stefankowa oraz na cmentarzu w lesie stefankowskim, na którym spoczywają prochy 246 mieszkańców wsi Skłoby. Uczestniczyli również we mszach świętych odprawianych w intencji pomordowanych. W tym roku przy składaniu wiązanek pod pomnikiem w Stefankowie obecna była Pani Helena Prus, córka śp. Hieronima Sykuły rozstrzelanego na Firleju k. Radomia – poinformowali przedstawiciele Urzędu Gminy w Chlewiskach.

 

Poprzedni artykułPrzeładowane – zatrzymane
Następny artykułRanny kierowca

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Klub Sportowy Jastrząb uroczyście świętował jubileusz 20-lecia. Był piłkarski turniej, mecz juniorów z oldboyami, odznaczenia i podziękowania dla najbardziej zasłużonych. W sobotnich uroczystościach uczestniczyli sportowi...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze