80 Rocznica Bitwy pod Barakiem

Starosta Szydłowiecki, Burmistrz Szydłowca i Komendant Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej mają zaszczyt zaprosić na obchody 80. rocznicy bitwy pod Barakiem.

Obchody upamiętniające bitwę pod Barakiem z 1939 roku zostaną zainaugurowane w sobotę 7 września. O godzinie 19:00 odbędzie się Apel Poległych na kwaterach wojennych szydłowieckiego cmentarza. Weźmie w nim udział Kompania Reprezentacyjna Straży Granicznej. Zostaną ponadto złożone wieńce pod pomnikiem „Żołnierzom poległym w Obronie Ojczyzny 1939-1944”.

W niedzielę 8 września o godzinie 9:30 będzie miała miejsce zbiórka pocztów sztandarowych i delegacji przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Szydłowcu. Po niej nastąpi pokaz musztry ułańskiej w wykonaniu Stowarzyszenia Ułanów im. Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego mjr.Hubala. Następnie uczestnicy uroczystości przemaszerują z Orkiestrą Reprezentacyjną Straży Granicznej i Kompanią Reprezentacyjną SG ulicą Radomską, na Rynek.

Tu Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej wykona musztrę paradną, a po niej o godz. 10:30 rozpocznie się uroczysta Msza Święta w kościele pw. św. Zygmunta w intencji Ojczyzny oraz poległych żołnierzy Wojska Polskiego i Korpusu Ochrony Pogranicza.

Po niej nastąpi przejazd i złożenie kwiatów pod pomnikiem „Żołnierzom Września 1939”, znajdującym się w Baraku k. Szydłowca. Na zakończenie goście zostaną poczęstowani żołnierską grochówką.

Honorowy patronat nad uroczystościami objęli: Biskup Polowy Wojska Polskiego Józef Guzek oraz Komendant Główny Straży Granicznej gen. dyw. SG Tomasz Praga.

Organizatorami wydarzenia są: Powiat Szydłowiecki, Gmina Szydłowiec, Nadwiślański Oddział Straży Granicznej, Zespół Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Szydłowcu i  Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek.

Poprzedni artykułZdrowy i sprawny senior 
Następny artykułWystawa Barbary Głuch

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Utrzymujący się wysoki poziom zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym w kraju, jak również na terenie garnizonu mazowieckiego spowodowany jest m.in nagminnym łamaniem obowiązujących przepisów...
W czwartek paliły się suche trawy w miejscowości Ostałówek. Popołudniowy pożar na nieużytkach rozprzestrzenił się na obszarze jednego ara. Płomienie ugasili strażacy z szydłowieckiej JRG.

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze