Alarmistyczne zawiadomienia. Strażacka mobilizacja

Dwa ubiegłotygodniowe zawiadomienia spowodowały – zdecydowanie nadmierną mobilizację strażackich zastępów. A wynikało to z faktu przesadnego przedstawienia tych „ogniowych zdarzeń” przyjmującym zgłoszenia w komendzie PSP.

Pierwszy z tych przypadków miał miejsce w Mirowie Starym. Ze zgłoszenia, które trafiło do strażackiej komendy wynikało, że – pali się poddasze…

Ten alarmistyczny sygnał spowodował, że do gaśniczej akcji przyjechały ekipy aż z trzech jednostek – szydłowieckiej JRG oraz Ochotniczej Straży Pożarnej Mirów i Rogów.

Zawiadomienie odebrano w poprzedni wtorek, około godz. 18.40. Na wskazanej w zgłoszeniu posesji stwierdzono, że nie jest to pożar poddasza. ale sadzy w domowym kominie.

Dzień później, w minioną środę, tuż przed godz.1 w nocy zawiadomiono straż, że w Woli Zagrodniej (gm. Chlewiska) pali się stodoła. Na miejsce zdarzenia przyjechały strażackie zastępy z JRG Szydłowiec, a także z OSP Chlewiska, Pawłów i Skłoby.

I w tym przypadku ilość gaśniczych zastępów okazała się zbyt liczna. A to dlatego, że palił się stos gałęzi, a nie budynek stodoły.

(Max.)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Klub Sportowy Jastrząb uroczyście świętował jubileusz 20-lecia. Był piłkarski turniej, mecz juniorów z oldboyami, odznaczenia i podziękowania dla najbardziej zasłużonych. W sobotnich uroczystościach uczestniczyli sportowi...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze