Antypirackie kontrole. 25 mandatów

0
130

Cykliczne, prewencyjne akcje przeciwko drogowym piratom szalejącym na naszych drogach, przynoszą dość ograniczony skutek…

Potwierdziła to wczorajsza akcja, przeprowadzona przez funkcjonariuszy z policyjnej komendy na drogach powiatu szydłowieckiego.

– We wtorek, od wczesnych godzin rannych na drogach miasta i powiatu, szydłowiecka „drogówka” prowadziła akcję „Kaskadowy pomiar prędkości”. Policjanci zatrzymywali kierowców, którzy jechali szybciej, niż pozwalają na to przepisy. Celem  tych cyklicznych działań jest walka z piratami drogowymi, ponieważ niedostosowanie prędkości to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych – poinformowała st. sierż. Marlena Skórkiewicz, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu.

– Wtorkowe kontrole prędkości prowadzone były z wykorzystaniem ręcznych mierników prędkości, a lokalizacja punktów pomiaru często się zmieniała. Kierujących, którzy nie stosowali się do obowiązujących przepisów nasi funkcjonariusze ukarali mandatami – poinformowała policyjna rzeczniczka.

Podczas wczorajszej, „antypirackiej” akcji skontrolowano 29 samochodów,. Aż w 25 przypadkach, kierowcy przekroczyli dozwoloną prędkość. Za te drogowe wykroczenia będą musieli zapłacić mandaty.

(Max.)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.