Antypirackie kontrole. 25 mandatów

Cykliczne, prewencyjne akcje przeciwko drogowym piratom szalejącym na naszych drogach, przynoszą dość ograniczony skutek…

Potwierdziła to wczorajsza akcja, przeprowadzona przez funkcjonariuszy z policyjnej komendy na drogach powiatu szydłowieckiego.

– We wtorek, od wczesnych godzin rannych na drogach miasta i powiatu, szydłowiecka „drogówka” prowadziła akcję „Kaskadowy pomiar prędkości”. Policjanci zatrzymywali kierowców, którzy jechali szybciej, niż pozwalają na to przepisy. Celem  tych cyklicznych działań jest walka z piratami drogowymi, ponieważ niedostosowanie prędkości to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych – poinformowała st. sierż. Marlena Skórkiewicz, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu.

– Wtorkowe kontrole prędkości prowadzone były z wykorzystaniem ręcznych mierników prędkości, a lokalizacja punktów pomiaru często się zmieniała. Kierujących, którzy nie stosowali się do obowiązujących przepisów nasi funkcjonariusze ukarali mandatami – poinformowała policyjna rzeczniczka.

Podczas wczorajszej, „antypirackiej” akcji skontrolowano 29 samochodów,. Aż w 25 przypadkach, kierowcy przekroczyli dozwoloną prędkość. Za te drogowe wykroczenia będą musieli zapłacić mandaty.

(Max.)

Poprzedni artykułZnowu leśne pożary
Następny artykułPrzyjmują azbestowe wnioski

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze