Będzie gminny żłobek

0
98

W parterowych pomieszczeniach, zwolnionych przez uczniów, m.in. z powodu „wygaszania” gimnazjum , zorganizowany zostanie gminny żłobek. Na tą opiekuńczą placówkę pozyskano ponad 500 tys. złotych.

Jednakże aby te zamierzenia lokalnych władz samorządowych zostały w pełni zrealizowane, w dawnych szkolnych pomieszczeniach konieczne są odpowiednie prace adaptacyjne. A na ich wykonanie potrzebne są pieniądze…

Pozyskano je w ramach rządowego programu instytucji opieki nad dziećmi w wieku do 3 lat „MALUCH +” Wójt gminy Mirów Artur Siwiorek, wraz z sekretarzem gminy Markiem Łuszczkiem odebrali promesę w wysokości510 tys. złotych z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej .

– Otrzymana dotacja zostanie przeznaczona na utworzenie Żłobka Gminnego przy Publicznej  Szkole Podstawowej w Mirowie. Żłobek przewiduje  objęcie opieką 17 dzieci z terenu gminy Mirów już od stycznia 2020 r. Mamy nadzieję, że przez utworzenie żłobka dajemy rodzinom szansę oraz możliwość rozwoju – podkreśla wójt Artur Siwiorek.

(Max.)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.