Bez spalinowego smrodu na drogach…

Gdyby efekt policyjnych „smogowych” badań na naszych drogach, za każdym razem potwierdzał te optymistyczne wyniki, należałoby się cieszyć, że przynajmniej z samochodowych rur wydechowych, nie grozi nam – niebezpieczne trucicielskie, spalinowe zagrożenie.

Stan techniczny pojazdów decyduje o ilości szkodliwych spalin „wydalanych” z ich rur wydechowych… Ograniczenie tych zanieczyszczeń, to zasadniczy cel kontrolno-prewencyjnych akcji, prowadzonych systematycznie przez funkcjonariuszy szydłowieckiej KPP. Podczas ostatniej z nich policjanci z „drogówki” kontrolowali osobówki i samochody ciężarowe na drogach naszego powiatu. Sprawdzali  czy kontrolowane przez nich pojazdy, nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności.

 

 

Spaliny o nadmiernej toksyczności…

To co każdego zimowego dnia wydobywa się z wielu kominów domów jednorodzinnych na terenie naszego powiatu, widzimy na co dzień. A to, co ulatnia się z rur przejeżdżających samochodów, przynajmniej okresowo, sprawdzają szydłowieccy policjanci. I optymistycznym faktem jest to, że w ostatnim okresie, te drogowe kontrole – nie dają powodów do niepokoju.

Tak było również i tym razem. W poprzednią środę, od wczesnych godzin porannych, funkcjonariusze z szydłowieckiej „Drogówki” uczestniczyli w kontrolno-prewencyjnej akcji pod nazwa „Smog”.

– Zasadniczym celem tych cyklicznych akcji jest eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, co może wpływać na zwiększoną emisję spalin. Nasze kontrole ukierunkowane są na przeprowadzenie jak największej liczby badań emisji spalin pojazdów. W przypadku stwierdzenia „spalinowych przekroczeń, z ruchu eliminowane są samochody, których stan techniczny narusza wymagania ochrony środowiska w tym zakresie – podkreślają przedstawiciele Wydziału Ruchu Drogowego.

Nie tylko zasługa dymiących kominów…

– Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili wzmożone działania pod kryptonimem „Smog”. Sprawdzali czy kontrolowane przez nich pojazdy, nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności. Nasi funkcjonariusze reagowali również na wykroczenia, związane ze stanem technicznym pojazdów. Skontrolowali 35 samochodów i nie ujawnili nieprawidłowości w zakresie emisji spalin – poinformowała st. sierż. Marlena Skórkiewicz, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu.

– Prowadzone systematycznie przez naszych funkcjonariuszy działania mają  również charakter edukacyjny. Policjanci przypominają kierowcom, że dający się we znaki wszystkim mieszkańcom naszego regionu smog, to nie tylko „zasługa” kominów fabryk czy ogrzewanych „śmieciowym” opałem domów, ale także niesprawnych technicznie pojazdów – dodała przedstawicielka komendy.

 

(Max.)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Tak głosowaliśmy w naszym okręgu w wyborach do Senatu RP. Senatorem został Stanisław Karczewski z PiS.   KARCZEWSKI Stanisław KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 70 878 63,10% PRZYBYTNIAK Leszek Janusz KOMITET WYBORCZY...
Wyniki wyborów 2019 do Sejmu RP Komitet Liczba głosów Procent głosów KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 193 709 57,82% KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 57 449 17,15% KOMITET WYBORCZY POLSKIE...
W sobotę 19 października w Mirowie odbędzie się bieg charytatywny połączony ze zbiórką środków na zagraniczne leczenie 12-letniej Weroniki. Udział w tej szczytnej akcji potwierdziło...
Wyniki komitetów Komitet Liczba głosów Procent głosów KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 9 796 66,27% KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 2 052 13,88% KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 1 090 7,37% KOMITET WYBORCZY...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze