Brawa, nagrody i dyplomy. VII Przegląd Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej

To artystyczno-patriotyczne przedsięwzięcie zorganizowano już po raz siódmy. Śpiewacza impreza odbyła się w podstawówce w Chlewiskach. Poza gromkimi brawami uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy.

W poprzedni czwartek przedszkolaki i uczniowie z samorządowych placówek oświatowych prezentowali swoje wokalne umiejętności na scenie w Szkole Podstawowej im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Chlewiskach. Nad organizacją przeglądu czuwali nauczyciele: Wojciech Osobiński, Marcin Ławski, Aleksandra Prus-Chylicka, Barbara Woźniak oraz Karolina Dumin.

VII Przegląd Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej, poprzedziło krótkie okolicznościowe przedstawienie, podczas którego uczniowie prezentowali okolicznościowe wiersze.  Zasadniczym celem tego cyklicznego przedsięwzięcia jest – wspólne świętowanie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w atmosferze radości.

– Jako pierwsi wystąpili najmłodsi uczestnicy z Samorządowego Przedszkola w Chlewiskach, śpiewając utwory „Od morza aż do Tatr” oraz „Ułani, ułani”. Po przedszkolakach  zaprezentowali się uczniowie ze wszystkich szkół z terenu gminy Chlewiska. W ich wykonaniu usłyszeliśmy m.in. „Dziewczynę z granatem”, „Wojenko, wojenko”, „Mury”, „Piechotę” czy pieśń „Ojczyzno ma”. Każdemu występowi towarzyszyły gromkie brawa – podkreślają organizatorzy tego pieśniarskiego przeglądu.

Organizatorzy serdecznie dziękują

Zorganizowanie VII Przeglądu Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej było możliwe dzięki władzom samorządowym gminy Chlewiska: wójtowi Waldemarowi Sowińskiemu, radnym Rady Gminy wraz z przewodniczącym Jerzym Gnatem na czele oraz sekretarzowi gminy Grzegorzowi Hylickiemu, którzy ufundowali dla uczestników nagrody i dyplomy, a także objęli honorowy patronat nad tym wydarzeniem.

 

Fot. (Archiwum organizatorów przeglądu)

(Max.)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Opel dachował, cztery osoby w szpitalu

Niefortunnie zakończyło się dzisiejsze (16 grudnia), poranne dachowanie opla w Ciechostowicach. Z nieustalonych dotychczas powodów,  auto zjechało nagle z drogi... Do tego drogowego zdarzenia doszło...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Niefortunnie zakończyło się dzisiejsze (16 grudnia), poranne dachowanie opla w Ciechostowicach. Z nieustalonych dotychczas powodów,  auto zjechało nagle z drogi... Do tego drogowego zdarzenia doszło...
Zakończył się remont budynku strażnicy OSP w Chlewiskach. Strażnica została docieplona, zmodernizowano instalację elektryczną, centralnego ogrzewania, zamontowano na dachu zestaw fotowoltaiczny oraz wykonano nową elewację...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze