BUS 500+ zawitał do gminy

0
174

Wczoraj (8 lipca) BUS 500+ zawitał do gminy Jastrząb. BUS z pracownikami Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie pełni rolę mobilnego punktu informacyjnego, który codziennie odwiedza poszczególne gminy w województwie mazowieckim i promuje program Rodzina 500+.

–  W poniedziałek, Bus 500+ stacjonował od godz. 12.15 przy Urzędzie Gminy Jastrząb. Pomocy zainteresowanym udzielali pracownicy Wydziału Polityki Społecznej delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Radomiu. Mieszkańcy mogli uzyskać informacje na temat rozszerzonego programu, a także pomoc w wypełnieniu wniosku. Dodatkowo zainteresowani otrzymywali ulotki informacyjne, a najmłodsi otrzymali gadżety promocyjne. Była okazja zapytać o indywidualne przypadki rodzinne, zwłaszcza, kiedy jeden z małżonków pracuje za granicą – poinformowali organizatorzy.

– Wójt gminy Andrzej Bracha podkreśla, że w naszej gminie po rozszerzeniu formuły programu Rodzina 500+, gdzie  świadczenie wychowawcze przysługuje na każde dziecko bez względu na dochód, program cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców – poinformowali przedstawiciele UG.

– Uważam, że założenia polityki prorodzinnej idą w dobrym kierunku i z pewnością przyczyniają się do poprawy jakości życia mieszkańców naszej gminy. Jest to tym bardziej istotne, że jesteśmy małą gminą o wysokim stopniu bezrobocia i niskim przyroście naturalnym. Mam nadzieję, że rozszerzony program poprawi sytuację demograficzną zarówno w naszej gminie, jak i w skali całego kraju, ale przede wszystkim wpływa na poprawę jakości życia rodzin – podkreślił wójt.

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jastrzębiu Anna Sadza zapewniła, iż wprowadzanie rozszerzonego programu wspierania rodzin przebiega bez zakłóceń, a wynika to z prawidłowego funkcjonowania systemu, jak również odpowiedniego przeszkolenia osób obsługujących projekt.

Do 7 lipca do GOPS wpłynęło drogą elektroniczną 126 wniosków o świadczenie „500+” na 172 dzieci. Wnioski w formie papierowej będą przyjmowane od 1 sierpnia 2019 roku.

– Na podstawie prowadzonych przez nas obserwacji można stwierdzić, iż dotychczas przekazane środki, przez rodziny pożytkowane są głównie na pokrycie bieżących wydatków związanych z wychowywaniem dzieci. Dodatkowe fundusze pozwalają im na realizację swoich planów, na które wcześniej nie było ich stać – podkreśliła szefowa GOPS-u.

 

Fot. (Źródło: Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie)

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.