BUS 500+ zawitał do gminy

Wczoraj (8 lipca) BUS 500+ zawitał do gminy Jastrząb. BUS z pracownikami Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie pełni rolę mobilnego punktu informacyjnego, który codziennie odwiedza poszczególne gminy w województwie mazowieckim i promuje program Rodzina 500+.

–  W poniedziałek, Bus 500+ stacjonował od godz. 12.15 przy Urzędzie Gminy Jastrząb. Pomocy zainteresowanym udzielali pracownicy Wydziału Polityki Społecznej delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Radomiu. Mieszkańcy mogli uzyskać informacje na temat rozszerzonego programu, a także pomoc w wypełnieniu wniosku. Dodatkowo zainteresowani otrzymywali ulotki informacyjne, a najmłodsi otrzymali gadżety promocyjne. Była okazja zapytać o indywidualne przypadki rodzinne, zwłaszcza, kiedy jeden z małżonków pracuje za granicą – poinformowali organizatorzy.

– Wójt gminy Andrzej Bracha podkreśla, że w naszej gminie po rozszerzeniu formuły programu Rodzina 500+, gdzie  świadczenie wychowawcze przysługuje na każde dziecko bez względu na dochód, program cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców – poinformowali przedstawiciele UG.

– Uważam, że założenia polityki prorodzinnej idą w dobrym kierunku i z pewnością przyczyniają się do poprawy jakości życia mieszkańców naszej gminy. Jest to tym bardziej istotne, że jesteśmy małą gminą o wysokim stopniu bezrobocia i niskim przyroście naturalnym. Mam nadzieję, że rozszerzony program poprawi sytuację demograficzną zarówno w naszej gminie, jak i w skali całego kraju, ale przede wszystkim wpływa na poprawę jakości życia rodzin – podkreślił wójt.

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jastrzębiu Anna Sadza zapewniła, iż wprowadzanie rozszerzonego programu wspierania rodzin przebiega bez zakłóceń, a wynika to z prawidłowego funkcjonowania systemu, jak również odpowiedniego przeszkolenia osób obsługujących projekt.

Do 7 lipca do GOPS wpłynęło drogą elektroniczną 126 wniosków o świadczenie „500+” na 172 dzieci. Wnioski w formie papierowej będą przyjmowane od 1 sierpnia 2019 roku.

– Na podstawie prowadzonych przez nas obserwacji można stwierdzić, iż dotychczas przekazane środki, przez rodziny pożytkowane są głównie na pokrycie bieżących wydatków związanych z wychowywaniem dzieci. Dodatkowe fundusze pozwalają im na realizację swoich planów, na które wcześniej nie było ich stać – podkreśliła szefowa GOPS-u.

 

Fot. (Źródło: Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie)

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

W poniedziałek, 21 października br. na terenie garnizonu mazowieckiego Policji prowadzone są działania pod nazwą „Trzeźwość w przewozie osób”. Celem działań jest ujawnianie nietrzeźwych...
Do 25 października można zgłosić swoją kandydaturę do  Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Inicjatorzy tego przedsięwzięcia czekają na młodych, którzy chcą mieć wpływ na rozwiązywanie, ważnych...
Już w czwartek (24.10) odbędzie się kolejna zbiórka krwi, którą organizują w Radomiu mazowieccy policjanci. Przypominamy, że oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne. Policjanci i...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze