Były mandaty i karne punkty

W poniedziałek, na drogach naszego powiatu szydłowieccy policjanci przeprowadzili akcję pod nazwą „Telefony”. 

Funkcjonariusze z „drogówki”skupili się na kierujących, którzy popełniają wykroczenia korzystając z telefonów komórkowych podczas jazdy.

– Były to działania polegające na egzekwowaniu stosowania się kierujących pojazdami do zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku. Podczas wczorajszych kontroli policjanci ruchu drogowego skontrolowali 37 pojazdów. Ujawnili 19 wykroczenia, w tym 6 przypadków korzystania z telefonu komórkowego przez kierowców podczas jazdy – poinformowała sierż. szt. Marlena Skórkiewicz, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu.

Policjanci przypominają i ostrzegają!

Za korzystanie z telefonu podczas jazdy grozi nie tylko mandat 200 zł., ale także 5 punktów karnych. Rozmowa przez telefon dekoncentruje i bywa zwyczajnie niebezpieczna. W czasie rozmowy telefonicznej nie skupiamy się na tym, co dzieje się na drodze. Poza tym odebranie telefonu podczas jazdy rozprasza uwagę prowadzącego na około 5 sekund – w tym czasie samochód jadący z prędkością 100 km/h pokonuje prawie 140 m.

Bardzo niebezpieczne jest także odczytywanie i pisanie SMS-ów podczas jazdy. Upośledzone zostają wówczas zdolności: rozpoznawania zagrożeń, prawidłowego reagowania na znaki drogowe oraz sygnalizację.

Wystarczy chwila nieuwagi, by stracić życie i pozbawić życia innych. Wsiadając za kierownicę samochodu bierzesz odpowiedzialność za bezpieczeństwo swoje, swoich pasażerów i innych użytkowników dróg. Bądź odpowiedzialny!

(Max.)

1 KOMENTARZ

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze

%d bloggers like this: