Co przemawia na korzyść płytek oktagonalnych?

Podłoga może zostać wykończona przy pomocy różnych materiałów. Wybór jest obecnie naprawdę spory. Wiele osób nie wyobraża sobie niczego innego poza drewnianą podłogą, która ma oczywiście wiele zalet. Coraz częściej wybierane są płytki podłogowe, dzięki którym można stworzyć niebanalne aranżacje. Dostępne są one w różnych wydaniach, a jednymi z tych nietypowych są płytki oktagonalne. Za ich pomocą można nadać wnętrzu charakteru i odmienić wygląd każdego pomieszczenia.

Czy płytki oktagonalne są dobrym wyborem?

Nie każdy wie, czym tak naprawdę są płytki oktagonalne. Nazwa ta niewiele bowiem mówi. Takie płytki nie są jednak żadną nowością na rynku. Dostępne są one od wielu lat i to w różnych wersjach. Jako że każdego roku modnego jest coś innego i nie brakuje nowych rozwiązań, wiele osób nie wie nawet tego, że dostępne są płytki oktagonalne. Okazuje się jednak, że ponownie wracają one do łask, przez co można spotkać je w sklepach coraz częściej. Kształt tych płytek przypomina kwadrat ze ściętymi rogami. W powstałych lukach znajduje się mały kwadrat scalający ze sobą pozostałe płytki i tworzący jednolitą posadzkę. Owy kwadrat jest błyszczący/matowy i w kolorze czarnym. Sama płytka z kolei ma jasne zabarwienie. Bardzo często przypomina marmur. Jeśli komuś zależy na unikalnej posadzce, przykuwającej uwagę i nadającej wnętrzu charakteru, to takie płytki będą świetnym wyborem. Jest to rozwiązanie eleganckie i wprowadzające do pomieszczenia powiew luksusu.

Bez wątpienia takie płytki oktagonalne są znacznie ciekawszą opcją niż te zwykłe w jednolitym kolorze. Podłoga nie musi być przecież nudna, ale posiadać wysokie walory estetyczne. Kontrast kolorów jest obecnie bardzo modny. Po takie rozwiązanie można sięgnąć zarówno do salonu, jak również do kuchni i korytarza. Luka powstała po ścięciu rogów płytki może zostać wypełniona kwadratem wykonanym w przeróżnych materiałów. Pozwala to stworzyć unikalną posadzkę, zgodnie z indywidualnymi potrzebami, oczekiwaniami i preferencjami. Luka w kształcie kwadratu może być z terakoty, marmuru czy granitu. Wybrany rodzaj materiału będzie miał wpływ na design całej posadzki.

Co należy wiedzieć o płytkach oktagonalnych?

Płytki oktagonalne są eleganckie i dostępne w wielu wariantach. Są one powszechnie dostępne – wystarczy udać się do sklepu z ceramiką łazienkową. Nie brakuje też sklepów internetowych, które je sprzedają – wówczas można liczyć na jeszcze większy wachlarz wyboru. Walory estetyczne to jedno, ale jest jeszcze kilka istotnych kwestii, na które należy zwrócić uwagę przy ich wyborze. Nie chodzi tutaj tylko o cenę. Bardzo ważne jest to, aby płytka była odporna na uszkodzenia mechaniczne, działanie wysokich temperatur i wody. Nie bez znaczenia jest także to, czy można stosować powszechnie dostępne środki czystości. Kolejną kwestią jest antypoślizgowość płytek. Tym bardziej, jeśli zamierzamy ułożyć płytki na posadzce w łazience czy kuchni, gdzie nie trudno jest o rozlanie się jakiegoś płynu. Posadzka ma nie tylko ładnie wyglądać, ale też być bezpieczna podczas użytkowania.

(Artykuł sponsorowany)

Poprzedni artykułSadzowy alarm
Następny artykułPłonęły nieużytki

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze