CRM w omnichannel marketingu – sprawdź, co warto wiedzieć!

Omnichannel marketing to najnowsze podejście związane z reklamą i budowaniem lojalności klientów. Jego najważniejszą cechą jest możliwość łączenia obszarów offline i online. Taka kombinacja prowadzi do najskuteczniejszej sprzedaży. Co jeszcze warto wiedzieć na temat omnichannel?

Multichannel a omnichannel marketing

Omnichannel marketing często bywa mylony z modelem multichannel. Ten drugi bezpośrednio odnosi się do działań prowadzonych w sieci i zakłada wielokanałowe kampanie marketingowe, prowadzone na przykład poprzez media społecznościowe, newslettery, notyfikacje push czy marketing afiliacyjny. Miarą jego efektywności jest pozyskiwanie i konwersja leadów. Komunikaty kierowane do klientów nie zawsze mają charakter spersonalizowany.

Model omnichannel zakłada integrację działań prowadzonych off- i online. Wykorzystuje się tu podobne narzędzia, ale celem jest także sprzedaż stacjonarna. Klienci, na podstawie swojej dotychczasowej historii, otrzymują spersonalizowane komunikaty i ofertę. W długofalowej perspektywie omnichannel pomaga wzmacniać lojalność konsumentów wobec marki, produktów i usług.

Omnichannel marketing w praktyce

Dobrym przykładem strategii omnichannel jest wykorzystanie aplikacji mobilnych, pozwalających klientom na składanie zamówień, których odbiór następuje w sklepie lub w stacjonarnym punkcie usługowym. Pracownicy są częściowo odciążeni od dotychczasowych obowiązków, konsumenci zyskują komfort swobodnego podejmowania decyzji bez presji czasu. Omnichannel marketing stosują coraz chętniej sklepy internetowe, które otwierają swoje punkty stacjonarne, pełniące jednak bardziej rolę wystawy niż placówki handlowej. Konsumenci mogą bez przeszkód zapoznać się z ofertą, a następnie złożyć interesujące ich zamówienie.

W jaki sposób wdrożyć strategię omnichannel w marketingu i sprzedaży?

Aby model omnichannel marketing mógł sprawdzić się w praktyce, konieczne jest narzędzie pozwalające na gromadzenie informacji o konsumentach i przygotowywanie spersonalizowanej oferty. Bardzo istotną rolę odgrywa automatyzacja procesów sprzedażowych i marketingowych. W tej roli świetnie sprawdzają się nowoczesne systemy CRM, takie jak najpopularniejszy na świecie Salesforce, którego wdrażaniem na polskim rynku zajmuje się firma Craftware.

(Artykuł sponsorowany)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Drodzy mieszkańcy, Jak wszyscy wiemy sytuacja jest wyjątkowa, samorząd Gminy Szydłowiec dokłada wszelkich starań, aby zachować ciągłość swojej działalności na rzecz mieszkańców. Pracujemy z pełnym...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze