Cytryna zamiast mandatu

Wspierani przez uczniów policjanci kontrolowali wczoraj kierowców, na miejskich drogach.

Podczas wczorajszej, prewencyjnej akcji funkcjonariuszom z policyjnej komendy, pomagali uczniowie z szydłowieckiej „Jedynki”, którzy wzięli udział w akcji „Jabłko-Cytryna”, prowadzonej w ramach poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

– Nasi policjanci wspólnie z uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 sprawdzali czy kierowcy respektują obowiązujące przepisy. Za wzorową postawę za kierownicą, nagradzały kontrolowanych jabłkiem, zaś za drobne przewinienia wręczały cytrynę – poinformowała st. sierż. Marlena Skórkiewicz, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji.

Dzisiaj uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana III Sobieskiego w Szydłowcu brali czynny udział w tej akcji. W trakcie kontroli drogowej prowadzonej przez policjantów uczniowie nagradzali jabłkiem kierowców, którzy poruszali się pojazdami zgodnie z przepisami ruchu drogowego, natomiast cytrynę otrzymywali kierowcy, co do których istniały „zastrzeżenia”.

Kierowcy, którzy za zignorowanie drogowych przepisów, chcieli mandatu uniknąć mieli do „wyboru` –  zjedzenie kwaśnego cytrusa na oczach dzieci, jako karę za wykroczenie.

– Zasadniczym celem tych nietypowych kontrolno-prewencyjnych działań było przypomnienie wszystkim kierowcom zasad mających największy wpływ na poziom bezpieczeństwa na naszych drogach. Przede wszystkim tych, dotyczących prędkości i stosowania pasów bezpieczeństwa oraz zwrócenie uwagi kierowców na bezpieczeństwo w miejscu najbardziej uczęszczanym przez dzieci – wyjaśniła policyjna rzeczniczka.

Fot. (KPP Szydłowiec)

(Max.)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Pracownicy komunalnego wydziału zadbali o zimowe legowiska dla jeży. Te schronienia przed mrozem przygotowano na terenie parków w Szydłowcu.   Te specjalne miejsca zimowania dla...
Magistracki kalendarz na rok przyszły, ozdobią stare przedstawiające nasze miasto fotografie i zdjęcia sołectw, wchodzących w skład gminy Szydłowiec. - Podobnie jak w latach poprzednich,...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze