Cytryna zamiast mandatu

0
85

Wspierani przez uczniów policjanci kontrolowali wczoraj kierowców, na miejskich drogach.

Podczas wczorajszej, prewencyjnej akcji funkcjonariuszom z policyjnej komendy, pomagali uczniowie z szydłowieckiej „Jedynki”, którzy wzięli udział w akcji „Jabłko-Cytryna”, prowadzonej w ramach poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

– Nasi policjanci wspólnie z uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 sprawdzali czy kierowcy respektują obowiązujące przepisy. Za wzorową postawę za kierownicą, nagradzały kontrolowanych jabłkiem, zaś za drobne przewinienia wręczały cytrynę – poinformowała st. sierż. Marlena Skórkiewicz, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji.

Dzisiaj uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana III Sobieskiego w Szydłowcu brali czynny udział w tej akcji. W trakcie kontroli drogowej prowadzonej przez policjantów uczniowie nagradzali jabłkiem kierowców, którzy poruszali się pojazdami zgodnie z przepisami ruchu drogowego, natomiast cytrynę otrzymywali kierowcy, co do których istniały „zastrzeżenia”.

Kierowcy, którzy za zignorowanie drogowych przepisów, chcieli mandatu uniknąć mieli do „wyboru` –  zjedzenie kwaśnego cytrusa na oczach dzieci, jako karę za wykroczenie.

– Zasadniczym celem tych nietypowych kontrolno-prewencyjnych działań było przypomnienie wszystkim kierowcom zasad mających największy wpływ na poziom bezpieczeństwa na naszych drogach. Przede wszystkim tych, dotyczących prędkości i stosowania pasów bezpieczeństwa oraz zwrócenie uwagi kierowców na bezpieczeństwo w miejscu najbardziej uczęszczanym przez dzieci – wyjaśniła policyjna rzeczniczka.

Fot. (KPP Szydłowiec)

(Max.)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.