Cztery leśne pożary

Wczoraj strażacy gasili cztery leśne pożary.

Pierwszy z nich, około godz.9 pojawił się w miejscowości Budki (gm. Chlewiska). Płomienie objęły ponad 10 arów leśnego poszycia. Ugasili je strażacy z szydłowieckiej JRG oraz OSP Budki.

Poszycie paliło się również w Koszorowie. Pożarowe zgłoszenie dotarło do strażaków około godz. 13.50.  Zagrażający leśnym terenom ogień ugasiły zastępy z zawodowej JRG oraz ochotnicy z OSP Budki, Skłoby i Szydłowiec.

Tego samego dnia w Leszczynach, w godzinach popołudniowych (tuż po godz. 15) doszło do pożaru składanych na stosie gałęzi. Z tym leśnym pożarem uporali się druhowie z OSP Szydłowiec i Skłoby.

Godzinę później strażacką komendę powiadomiono o pożarze leśnego poszycia w Chlewiskach. Ten pożar, który zaczęto gasić niedługo po godz. 16 rozprzestrzenił się na powierzchni blisko 1 ha. W gaśniczej akcji uczestniczyli druhowie z jednostek OSP – Skłoby, Szydłowiec i Pawłów oraz zawodowi strażacy z JRG Szydlowiec.

(Max.)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

Wsparcie osób niepełnosprawnych, rozumiane jako wspomaganie ich możliwości indywidualnych jest zadaniem wymagającym trafnego rozpoznania potencjału dziecka. Polega ono również na organizowaniu warunków sprzyjających rozwojowi. Uczniowie...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze