Dlaczego warto być wysoko w Google? Największe korzyści, jakie czerpią firmy pozycjonujące swoje witryny internetowe

Niepozorna z wyglądu wyszukiwarka bez wątpienia stanowi najczęściej wykorzystywany serwis www – zarówno w ujęciu globalnym, jak też lokalnym. W Polsce baza użytkowników regularnie wysyłających zapytania do Google przekracza 26 milionów osób, co daje imponujący zasięg 94% wszystkich krajowych internautów. Ogromna liczba odbiorców, która poszukuje nie tylko wiadomości ze świata, ale również specyficznych produktów i usług. Jednak nie każda firma ma takie same szanse zaprezentowania swojej oferty przed tak pokaźnym gronem klientów.

Wzmożone zainteresowanie użytkowników daną witryną wynika z wyższego miejsca w rankingach wyszukiwarki

Podstawowa reguła, przytaczana przez ekspertów marketingu internetowego z agencji INSEO, wydaje się całkiem prosta. Internauci ograniczają czas spędzany na wyszukiwaniu do minimum, przy każdym zapytaniu zwykle sprawdzają zawartość jedynie kilku serwisów www – tych, które w Google wyświetliły im się najwyżej. Są tam oczywiście linki sponsorowane, a przy niektórych frazach pojawiają się także spersonalizowane mapki, uwzględniające lokalizację danego użytkownika. Jednak największym zaufaniem odbiorców cieszą się tzw. wyniki organiczne. Kompleksowy proces, jakim jest pozycjonowanie w wyszukiwarce, ma na celu właśnie przesunięcie firmowej strony internetowej na te miejsca, które gwarantują dużą liczbę wejść. Według różnych szacunków pierwsza pozycja zapewnia od 45 do 66% we wszystkich przekierowaniach z poziomu wyników Google. Użytkownicy całkiem słusznie zakładają, że algorytmy wyszukiwarki na samej górze listy umieszczają te adresy, które najlepiej pasują do przesłanego zapytania.

Pozycjonowanie firmy w Google pozwala skuteczniej zbudować silną, rozpoznawalną i lubianą markę

Rzecz jasna nie każde odwiedziny kończą się transakcją, w końcu niektórzy chcą tylko zdobyć informacje na interesujący ich temat. Nie znaczy to jednak, że ci użytkownicy prędzej czy później nie wrócą na witrynę www Twojej firmy – tym razem wiedzeni jasno określonymi potrzebami konsumenckimi. Być może zrobią to za pośrednictwem wyszukiwarki, ale równie dobrze za kolejnym razem mogą wyszukać już nazwę marki, a nie ogólne sformułowanie. Przedsiębiorstwa i brandy, które dzięki pozycjonowaniu są wyraźnie eksponowane, trwale zapisują się w pamięci potencjalnych klientów. Dotyczy to zarówno firm o zasięgu globalnym, ale i działalności lokalnej. Zarówno w takich miastach jak Wrocław czy Kraków, jak również na terenie mniejszych ośrodków miejskich w rodzaju Jeleniej Góry albo Zamościa. Pozycjonowanie lokalne nieco różni się od promowania na frazy ogólne, ale możliwości z nim związane są co najmniej równie atrakcyjne.

(Materiał partnerski)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbradziej popularne

Najnowsze

 Gmina Jastrząb otrzymała dofinansowanie projektu pn."Wymiana urządzeń grzewczych w Gminie Jastrząb".   Celem projektu jest zmniejszenie emisji zanieczyszczeń powietrza na terenie gminy Jastrząb dzięki wymianie urządzeń...

Popularne w ostatnich dniach

Najnowsze komentarze